W stylu fusion: jak łączyć style we wnętrzu

W stylu fusion: jak łączyć style we wnętrzu

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
24 sie 2012 13:56

Minimalizm kontra pałacowy przepych, współczesne formy w zestawieniu z neobarokowymi zdobieniami. Mariaż dwóch, zdawać by się mogło tak odległych, stylów dał wyjątkowy efekt.

Aby spełnić życzenia inwestorów o nowoczesnym, minimalistycznym domu, pozbawionym jednak charakterystycznego dla stylu chłodu, arch. Piotr Stanisz, autor projektu, zaproponował odważne i nietuzinkowe połączenie nowoczesnych form z neobarokowymi detalami. Minimalistyczna powściągliwość i pałacowy przepych funkcjonują tutaj na równych prawach, wzajemnie się uzupełniając.

Naturalne materiały - kamień oraz drewno - ocieplają wnętrze, a czystym, lśniącym powierzchniom animuszu dodają fantazyjne wzory, złocenia i biżuteryjne dodatki. Siłę wyrazu wzmacnia konsekwentne łączenie stylów w każdym pomieszczeniu: tak w części reprezentacyjnej, jak w strefie wyłącznie prywatnej.

Elegancka aranżacja salonu

Szykowna, a przy tym jak najbardziej aktualna aranżacja salonu urzeka absolutną równowagą. Balans panuje pomiędzy nowoczesnymi, prostymi bryłami a falistymi kształtami dodatków dekoracyjnych; między klasykami współczesnego designu, a stylizowanymi meblami i elementami wyposażenia.

Ocieplone naturalnymi materiałami (wykończona łupkiem ściana, parkiet z drewna merbau) współczesne wnętrze jest eleganckie i reprezentacyjne, tworząc jednocześnie przytulną, rodzinną przestrzeń odpoczynku i wyciszenia. Na otwartej przestrzeni salonu zaaranżowano także jadalnię – z nowoczesnym, designerskim wyposażeniem, której ton nadaje duet czerni i bieli, a nowoczesny charakter „temperuje” kryształowy żyrandol w stylu pałacowym.

Eklektyczna kuchnia

Sąsiadująca z salonem kuchnia to wnętrze z charakterem: oryginalne, eklektyczne, z nietypowym garniturem materiałów okładzinowych. Chłodne w odbiorze powierzchnie ścian – wykończone farbą oraz gresem - sąsiadują z fragmentami ocieplonymi tapetą z połyskującym wzorem oraz fornirem palisandru.

Fronty z wyraźnym rysunkiem słojów drewna efektownie kontrastują z powściągliwym écru. O oryginalności wnętrza decydują w dużej mierze aranżacyjne smaczki, jak zaskakujące umieszczenie w tym samym wnętrzu neobarokowych żyrandoli w oraz industrialnego okapu.

Złota łazienka

Pozostające w strefie prywatnej pomieszczenia na piętrze także poddały się wpływom minimalizmu z jednej i neobaroku z drugiej strony. Nowoczesna, klarowna aranżacja łazienki bazuje na gładkich, białych powierzchniach i prostych formach wyposażenia. Jednak minimalistyczną konwencję przełamują bogate wykończenia i dodatki w złotym kolorze. Zdecydowanie największym zaskoczeniem jest przeniesienie części strefy kąpielowej do...sypialni.

Tam umieszczono wygodną, okrągłą wannę, nadając sypialni dodatkową funkcję - salonu kąpielowego - z niezwykłą dbałością o detale tworzące nastrój romantycznej kąpieli. Drewniane belki sufitowe (z podświetleniem!) oraz nisko zawieszony, kryształowy żyrandol, a do tego imponujące zwierciadło w złotej ramie budują atmosferę pałacowej komnaty.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także