PARTNER PORTALU
Wędrówki w aurze luksusu

Wędrówki w aurze luksusu

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Architekt Julita Chrząstek przez pięć lat pracowała nad zaaranżowaniem tej imponującej rezydencji. Rozpoczęła od stworzenia nowego układu przestrzennego i przesunięcia ścian w nowo wybudowanym obiekcie.

Dalszy ciąg zabiegów aranżacyjnych polegał na opracowaniu oryginalnych pomysłów na poszczególne wnętrza, doborze mebli i wyposażenia. Rezydencja zaskakuje pałacowym, wręcz bajkowym przepychem. Mimo oczywistego rozmachu w sięganiu po „środki wyrazu” (bogactwo form i materiałów), wydaje się niezwykle uporządkowaną i spójną całością. Efekt stylistycznej jednorodności został osiągnięty poprzez konsekwentne zastosowanie luksusowych materiałów i wyposażenie poszczególnych wnętrz w meble najwyższej klasy. Projektantka zadbała o to, by dom lśnił i czarował elegancją.

Poczynając od salonu, jadalni i kuchni, gdzie podłogi wykonano z gładkich i błyszczących materiałów (drewna lapacho oraz kamieni naturalnych, takich jak marmur, braccia i granit), a na wnętrzach łazienkowych kończąc. Bowiem nawet w łazienkach, użyto „dostojnych” i eleganckich materiałów. W łazience sąsiadującej z sypialnią małżeńską pojawia się niezwykle wytworna mozaika Bisazza („Madagaskar”), dająca trójwymiarowy efekt, w towarzystwie idealnie do niej dopasowanych rudawobrązowych płytek tej samej marki („Metron”). Natomiast w łazience gościnnej, wyraźnie dominuje, ciekawie skontrastowane z białymi płaszczyznami, drewno wengé.

Dekoracyjne ścinany, przemyślane oświetlenie

Niepowtarzalny i luksusowy klimat domu budują także oryginalne, autorskie pomysły projektantki. Jeden z nich to dekoracyjne ściany, które stały się znakomitym tłem do wyeksponowania eleganckich mebli Selva. Ciekawym zabiegom aranżacyjnym poddano też sufity, urozmaicając je dodatkowymi nadwisami, belkami i zdobieniami. Specjalnie zaprojektowane oświetlenie (halogeny w sufitach i niszach), znakomicie wydobywa walory sufitów, tworząc niepowtarzalny klimat. Źródła światła – żyrandole, plafony, abażury z tkanin, zostały nie tylko starannie dobrane do stylu i charakteru poszczególnych wnętrz. Dzięki ich różnorodności, po zmroku, w zależności od sytuacji, można zaaranżować rozmaite sceny świetlne – od kameralnych po oficjalne. W dzień natomiast, wnętrza rozjaśnia światło wpadające przez duże, sięgające do podłogi, okna.

Dom tworzą trzy, doskonale zorganizowane, poziomy. Każdy z nich pełni inną funkcję. Na poziomie górnym znajdują się pokoje dla gości (sypialnie, łazienki i garderoby, przygotowane specjalnie po to, by komfortowo przyjąć „chwilowych” rezydentów), a także biblioteka z gabinetem, z której najczęściej korzystają domownicy. Życie mieszkańców tego domu rozgrywa się przede wszystkim na parterze. Tutaj bowiem znajduje się wszystko to, co niezbędne zarówno do funkcjonowania w rodzinie, jak i kontaktów ze światem zewnętrznym.

Strefa relaksu

Po pierwsze: imponujący salon z nowoczesną strefą relaksu, wyposażoną w sprzęt audio-video, i z ulokowaną nieco na uboczu, w oranżerii, strefą muzyczną w stylu retro, której centralną „postacią” jest wytworny „Bechstein”. Dźwięk fortepianu tworzy dyskretne tło wystawnych obiadów podawanych w znajdującej się nieopodal jadalni. Dopełnieniem tego znakomicie zorganizowanego pierwszego poziomu jest zaaranżowana w wyciszających tonacjach, wypełniona aurą luksusu sypialnia gospodarzy oraz nowocześnie „uzbrojona” kuchnia. Piwnicę domu przeznaczono na część rekreacyjno-wypoczynkową. Można się tu doskonale odprężyć – w basenie czy saunie. Ponadto, na tej kondygnacji, zaprojektowano także wnętrze o charakterze klubowym, z barem i winiarnią.

To doskonałe miejsce na spotkania przy dobrym trunku. Można tu również obejrzeć film, a także posłuchać muzyki. Wyłożenie podłogi wykładziną pozwoliło uzyskać doskonałą akustykę. Oryginalne drobiazgi, które pojawiają się we wnętrzu, przywodzą miłe wspomnienia i sprzyjają odprężeniu. Właśnie w klubie znalazło się miejsce na wyeksponowanie licznych pamiątek, które domownicy przywieźli z dalekich, egzotycznych podróży. Oryginalne rzeźby, maski i specjalnie do nich dobrane poduszki z miękkiej tkaniny, imitujące skórę krokodyla, wprowadzają do klubu klimat safari. Tak powstał niezwykle reprezentacyjny i wygodny dom, w którym luksus przemawia z każdej rzeczy i każdego, najdrobniejszego nawet szczegółu. Nic nie jest tu proste i nieśmiałe. Wręcz przeciwnie, wszystko w najlepszym wydaniu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także