×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Wnętrze w męskim stylu. Eleganckie i wygodne. Mieszkanie z charakterem!

Wnętrze w męskim stylu. Eleganckie i wygodne. Mieszkanie z charakterem!

Autor: Ewa Kozioł
12 sty 2023 12:06

To mieszkanie konesera elegancji. We wnętrzu królują ciemne kolory, złoto i drewno w doskonale skrojonych proporcjach. Jest pięknie, ale i bardzo wygodnie!


  • To eklektyczne wnętrze z męskim charakterem.
  • Intrygujący urok ciemnych ścian stanowi kontrastujące tło z ożywczą złożonością zaprojektowanego specjalnie do tej przestrzeni złotego regału.
  • Ciepła całemu wnętrzu dodaje drewniany parkiet w soczystym koniakowym wybarwieniu, a także wyraźne usłojenie drewna orzechowego na frontach w kuchni.

– W czasach dominacji jasnych i mocno stonowanych wystrojów w prywatnych wnętrzach – zadanie, które postawił przed nami Inwestor, było jak wyzwanie rzucone panującym trendom. I z miejsca nas zaintrygowało. Odważne inspiracje, ciemne barwy, szlachetność naturalnego surowca oraz wysmakowane połączenie renesansowego klimatu z nowoczesnym minimalizmem. Idealny przepis na eklektyczne wnętrze z męskim charakterem – mówi projektantka Dorota Kwiecień. 

Elegancja bez kompromisów

To mieszkanie konesera elegancji. Zestawione tu ze sobą ciemne barwy – czerń i brąz – tworzą doskonałe połączenie. Czynią wnętrze tajemniczym, intymnym, męskim. Trudno znaleźć kolorystyczny duet, który w podobny sposób potrafiłby tak spektakularnie wykreować wnętrze stanowczo eleganckie i zarazem pełne ciepła.

Czarne ściany w odpowiednio nasłonecznionej przestrzeni nie dają poczucia ciężkości. Wręcz przeciwnie. Naturalne światło, zmieniające swoją intensywność w ciągu dnia, wydobywa z tego pomieszczenia różne oblicza. Rankiem sprzyja kreatywnej koncentracji, z biegiem godzin przechodząc w energetyczną wyrazistość, aby wieczorem stać się wreszcie klimatyczną i zmysłową oazą spokoju. 

Złoty regał w salonie, drewno w kuchni

Intrygujący urok ciemnych ścian stanowi kontrastujące tło z ożywczą złożonością zaprojektowanego specjalnie do tej przestrzeni złotego regału. Kunsztowny, wykonany według najwyższych standardów rzemiosła, mebel został przeznaczony do eksponowania licznych przedmiotów – pamiątek właściciela z jego podróży do różnych zakątków świata.

Przedmioty te odzwierciedlają zainteresowania swojego właściciela, przywodząc na myśl renesansowe kunstkamery – gabinety wypełnione prywatnymi zbiorami zabytków, dzieł sztuki, numizmatów oraz egzotycznych artefaktów. Artystyczne inspiracje można również dostrzec na ścianach, które miejscami zostały subtelnie podkreślone sztukateriami, kojarzącymi się z neobarokowymi czy klasycyzującymi zdobieniami.

Ciepła całemu wnętrzu dodaje również drewniany parkiet w soczystym koniakowym wybarwieniu, a także wyraźne usłojenie drewna orzechowego na frontach w kuchni.

Sztukateria rodem z paryskiej kamienicy w sypialni

Mroczną ekstrawagancję czarnych ścian w sypialni – nieco prowokacyjnie – dopełniona została bezpośrednim połączeniem szykownej złamanej bieli, ukwieconej sztukaterią rodem z paryskiej kamienicy. Całość architekci przełamali minimalistycznym oświetleniem, a podstawowe barwy ożywili mocnymi akcentami kolorystycznymi mięsistych tkanin – poduszek, pledów oraz zagłówka. 

Delikatny beż i czarny marmur w łazience

Światło w męskiej łazience nie musi być intensywne, dlatego projektanci zdecydowaliśmy się zbudować z jego pomocą relaksującą, intymną atmosferę pomieszczenia. Do zmysłowej gry delikatnego beżu z czernią marmuru dołączają naturalne akcesoria w ciepłych barwach oraz złota armatura – biżuteria całego zestawienia. Precyzyjny umiar i dyscyplina dodatków sprawiają, że całe pomieszczenie zyskuje przejrzyście funkcjonalny układ, nieprzegadany nadmiernymi sprzętami ograniczającymi przestrzeń. 

Sensualne doznania

Mieszkanie pobudza i uwodzi nie tylko zmysł wzroku, ale również zapachu. Właściciel jest pasjonatem perfum o nietypowych, wyjątkowo oryginalnych, wyrafinowanych nutach zapachowych (skóra, ściółka leśna, piżmo, kadzidła), co w mariażu z wysmakowanym wnętrzem, sprawia, że staje się ono prawdziwą definicją luksusu.

Projekt wnętrza: PIM Concept, www.pimconcept.com, www.instagram.com/pimconcept

Zdjęcia: Kaja Osikowska-Tasz

Zobacz także 35-metrowe mieszkanie. Małe, ale wygodne. Piękna kawalerka!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także