
Loft na poddaszu. Zobacz piękną metamorfozę!
Przebudowa loftu na poddaszu w modnej dzielnicy Zurychu, Sulzer-Escher-Wyss to projekt pracowni Huggenbergerfries. Zobacz, jak łączy się tu nowe ze starym!

- Dwupoziomowe mieszkanie przeprojektowane przez Huggenbergerfries jest częścią kompleksu stoczniowego.
- Największą zmianą było wyeksponowanie odsłoniętego betonowego stropu i efektownych stalowych dźwigarów, które nawiązują do przemysłowego klimatu okolicy.
- Wnętrze zaaranżowane jest w surowym stylu loftowym, w czerni i bieli.
- Czytaj też: Piękny salon. 15 ciekawych inspiracji w stylu loft
Zurych znany jest z szacunku dla tego, co już ma, w tym przypadku z rewitalizacji dawnego obszaru przemysłowego w tętniącą życiem dzielnicę. Projekt, którego częścią jest pokazywany przez nas loft, to pomysł na rewitalizację realizowany przez Ortner & Ortner w dawnej kotłowni. Obejmuje on nie tylko koncepcję przebudowy starego budynku fabrycznego, ale jest również dobrym przykładem tego, jak z wrażliwością zagospodarować teren. Elementy historyczne i współczesne przeplatają się tu, tworząc nową urbanistyczną cegiełkę.

Niewielka zmiana, duży efekt
Dwupoziomowe mieszkanie przeprojektowane przez Huggenbergerfries jest częścią kompleksu stoczniowego. Tę metamorfozę wyróżnia zrównoważone wykorzystanie zasobów oraz chęć zachowania i wyeksponowania udoskonaleń istniejącego budynku.
Największą zmianą było wyeksponowanie odsłoniętego betonowego stropu i efektownych stalowych dźwigarów, które nawiązują do przemysłowego klimatu okolicy. W górnej kondygnacji wbudowano również dwa otwory w kształcie iluminatorów, upamiętniające statki, które kiedyś produkowano na miejscu. Jeden z iluminatorów łączy dużą łazienkę z salonem!

Ponadczasowość i długowieczność jako pomysł na aranżację
Motyw „czarno-biały” jest już widoczny na schodach wijących się przez trzy kondygnacje oraz w efektownych łazienkach. Kolorowe mozaiki z dawnych czasów zostały pomalowane tu na biało, dzięki czemu pomieszczenie jest idealnym tłem dla designerskiej baterii marki Dornbracht.
Zgodnie z koncepcją „czarno-białą”, armatura MEM w kolorze matowej czerni rzuca światło na szaroczarną umywalkę, podczas gdy bateria w kolorze matowej bieli elegancko współgra z wanną. Baterie łazienkowe to projekt słynnego studia Sieger Design!

W drugiej łazience warto zwrócić uwagę na prysznic z elementami w matowej czerni, wyraźnie odcinający się na tle nienagannej bieli. Inne akcesoria łazienkowe idealnie wpasowują się w koncepcję i sprawiają, że całe pomieszczenie wydaje się jednolitą całością.
Także w kuchni zamontowano baterię Dornbracht. Prosta, nowoczesna bateria Tara Ultra pasuje do minimalistycznej stylistyki i nawiązuje do loftowego charakteru architektury.

Projekt wnętrza: pracownia Huggenbergerfries
Fot. mat. prasowe Dornbracht