Małe mieszkanie w Gdańsku. Tylko 34 metry, a jaki efekt!

Małe mieszkanie w Gdańsku. Tylko 34 metry, a jaki efekt!

Autor: Justyna Łotowska
07 kwi 2022 11:41

Ściana za telewizorem wykończona rudą blachą corten, mały, ale funkcjonalny aneks kuchenny z półwyspem, świetna sypialnia i nowoczesna łazienka. To niewielkie mieszkanie ma mnóstwo atutów! Zobaczcie fajny projekt z trójmiejskiej pracowni Vzorovo!

34-metrowe mieszkanie położone jest na gdańskim osiedlu Dawna Poczta. Wnętrze przeznaczone zostało na wynajem krótkoterminowy. Za projekt w nowoczesnym stylu z elementami soft loftu odpowiadała pracownia Vzorovo.

Salon z aneksem - na ścianie z telewizorem okładzina z blachy corten

- Ustaliliśmy z inwestorami, że stworzymy eleganckie i nastrojowe wnętrze, które jednocześnie będzie nawiązywało do zabytkowej historii osiedla i jego współczesnych akcentów - mówi Alicja Dąbrowska z pracowni Vzorovo - Na etapie koncepcji postanowiliśmy poszukać takiego materiału, który będzie w nowoczesnej formie nawiązywać do unikalnego ducha przeszłości tego miejsca. Stąd też pomysł na zastosowanie okładziny z blachy corten - rozwiązanie, który łączy w sobie cechy pozornie sprzeczne: estetykę i wytrzymałość, elegancję i surowość, a także nowoczesność i historię.

Blacha corten to fantastyczny pomysł, który nadał ton całemu wnętrzu i wprowadził loftowy, ale przytulny klimat. Surowość wnętrza podkreśla również mikrocement, który archtekci z Vzorovo wykorzystali na ścianach w aneksie kuchennym i salonie.

- Salon ociepliliśmy okładziną w kolorze naturalnego dębu, sofą w welurowej, ceglanej tkaninie oraz przykuwającym uwagę oświetleniem takich producentów jak Chors czy Aqform - dodaje Alicja Dąbrowska. 

Kuchnia z półwyspem w ciemnym kolorze

Częścią otwartej strefy dziennej jest niewielki aneks kuchenny. Ciemna zabudowa kuchenna o strukturze drewna wykonana została z wysokiej jakości płyt włoskiego producenta Forner. Znalazł się tu też kamienny granitowy blat z ciekawym wzorem. 

W kuchni zwraca uwagę czarny matowy okap typu tuba (przyścienny) oraz oświetlenie w loftowym stylu

Łazienka i sypialnia - nowocześnie i z charakterem

Za ukrytymi drzwiami znajduje się nastrojowa łazienka z płytkami o kamiennym wzorze, zabudowami z naturalnego drewna oraz dużym lustrem w kształcie półokręgu. Ledowe oświetlenie o ciepłej barwie daje poczucie komfortu i intymności.

Sypialnia to zdecydowanie pomieszczenie pełne zmysłowości i tajemniczości. Czarny sufit, abstrakcyjna tapeta WallArt i plakat z kobietą w masce to akcenty, które intrygują, a zarazem pobudzają wyobraźnię. Wyjątkowe lampy z dymionego, giętego szkła od Aqform dodatkowo wprowadzają romantyczny nastrój. Duża szafa z lustrem optycznie powiększa przestrzeń, odbijając najciekawsze fragmenty sypialni.

- Proces projektowania i realizacji tego apartamentu był dla nas zarówno intrygujący, jak i satysfakcjonujący. Mieliśmy okazję po raz pierwszy zastosować we wnętrzu stal cortenowską, której „dojrzewanie” było niezwykle interesujące. Pozytywnym aspektem było dla nas również zaufanie, jakim obdarzyli nas inwestorzy, bo to już kolejna inwestycja, którą zdecydowali się nam powierzyć. Z racji tego mieliśmy dużo swobody w projektowaniu tej przestrzeni, czego wynikiem jest efekt, z którego jesteśmy bardzo  zadowoleni, podobnie jak nasi inwestorzy - mówi Alicja Dąbrowska z pracowni Vzorovo. 

Informacje o projekcie: 

Lokalizacja: Dawna Poczta, Gdańsk
Metraż: 34 m2
Ilość pomieszczeń: 3
Rok projektu: 2022
Rok realizacji: 2022
Projekt: pracownia Vzorovo
Zdjęcia: INKADR Fotografia wnętrz Natalia Kaczmarek

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także