PARTNER PORTALU
Mieszkanie dla młodej kobiety: świetny projekt z Krakowa

Mieszkanie dla młodej kobiety: świetny projekt z Krakowa

Autor: Justyna Łotowska
07 sie 2020 09:20

Wnętrze pozytywnie nastrajające do życia, pełne kolorów, żywych roślin, dobrego stylu i elegancji z loftowym twistem - takie zadanie postawiła przed projektantką Agnieszką Rozmysłowicz z pracowni Viann Interior Design inwestorka z Krakowa. Zobaczcie, jak udało jej się spełnić te oczekiwania!

Apartament został zaprojektowany dla młodej kobiety, która zgłosiła się do mnie mówiąc, że przyciągnęłam jej uwagę, ponieważ tworzę projekty kobiece. Może nawet nie do końca zdawałam sobie wtedy z tego sprawę, a dzięki tej inwestorce zyskałam świeże spojrzenie na swoją pracę. I taki też obrałyśmy motyw przewodni - kobiecość. Młodość, radość, entuzjazm z życia. Chęć życia w domu, który będzie pozytywnie nastrajał, będzie bogaty w roślinność, akcenty pięknych kolorów - a wśród ulubionych koral i żółć - tak o wnętrzu opowiada jego projektantka, Agnieszka Rozmysłowicz z pracowni Viann Interior Design. 

W projekcie uwagę zwraca ciekawe oświetlenie, częste użycie luster i pewien dotyk elegancji - w postaci welurów czy  marmuru. Inwestorce podobały się też wnętrza loftowe, a z materiałów metal i beton, co także zostało wykorzystane jako inspiracje w tym projekcie.

Chociaż projekt bazuje na barwach ziemi, a więc gamie beży, tę spokojną bazę przełamuje czerń. W całym apartamencie zostały zastosowane wysokie loftowe przeszklenia, a drzwi do łazienki, pralni i sypialni będą pokryte dodatkowo folią ciekłokrystaliczną, która zapewni prywatność podczas wizyty gości.

Wnętrze dla jednej osoby

Apartament został funkcjonalnie dostosowany do zamieszkania przez jedną osobę lub parę. Pierwotnie składał się z dwóch pokoi, salonu z aneksem kuchennym, łazienki i wc. Jeden pokój został w całości włączony do salonu z nowym wejściem do sypialni.

W sypialni, dzięki zmianie usytuowania drzwi, udało się wygospodarować wymarzoną, elegancką garderobę za przesuwanymi, szklanymi drzwiami. Wc zmieniło się w pralnię, zostały również przesunięte drzwi, aby zmieścić siedzisko w holu. Dzięki tym zabiegom uzyskaliśmy bardzo dużą powierzchnię salonową, tak niezbędną by pomieścić fortepian - dodaje Agnieszka Rozmysłowicz.

Projekt i wizualizacje: Agnieszka Rozmysłowicz, Viann Interior Design, strona pracowni tutaj

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także