Świetne wnętrze w Krakowie: mieszkanie w loftowym stylu zachwyca!

Świetne wnętrze w Krakowie: mieszkanie w loftowym stylu zachwyca!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj,pl
10 cze 2020 09:07

Penthouse zaprojektowany przez Karola Cieplińskiego z pracowni Blackhaus znajduje się na krakowskim Kazimierzu. Klient - miłośnik surowych klimatów - otrzymał wnętrze, w którym wyjątkowo ciekawie wyeksponowano urodę betonu. A projektanta nagrodzono dodatkowo jedną z najważniejszych europejskich nagród wnętrzarskich! Zobaczcie go koniecznie!

Penthouse znajduje się w historycznej dzielnicy żydowskiej Kazimierz w Krakowie. Przez wiele lat zapomniana, teraz jest centrum życia kulturalnego i społecznego. Z mieszkania nad Wisłą roztacza się piękny widok na kolejną dzielnicę - Podgórze, z wieżami starych kościołów i nowymi budynkami położonymi nad brzegiem rzeki.

Praca przy wnętrzu rozpoczęła się, zanim budynek miał okna i elewację. 

Zobacz również: Apartament Przemo Łukasika na warszawskiej Pradze

Klient miał skąpe oczekiwania. Uwielbia surowce i proste, eleganckie przestrzenie - mówi Karol Ciepliński, architekt z pracowni Blackhause, autor projektu wnętrza. 

Projekt przewidywał wykorzystanie istniejących elementów mieszkania. Beton zbrojony, element konstrukcji budynku, został oczyszczony i wypolerowany. Niedoskonałości betonu wyeksponowano i przekształcono w ciekawy element dekoracyjny.

Klient był bardzo entuzjastycznie nastawiony do tego pomysłu, cieszył się z każdego zadrapania na belce konstrukcyjnej, które kontrastowało z białymi, idealnymi ścianami - dodaje Karol Ciepliński. 

Czytaj też: Wyjątkowy dom spod Krakowa: zobacz wnętrza i bryłę!

Projekt wnętrza wydobył całe piękno z betonowej konstrukcji ścian i sufitów, które skontrastowano z gładką powierzchnią tynków. Powierzchnie betonowe zostały wypolerowane i zaimpregnowane. Pozostawiono wszystkie wady konstrukcji, podkreślono nierówności betonu. Mieszkanie podporządkowane jest detalom - charakter nadają mu podtynkowe listwy przypodłogowe i łączenia betonowych posadzek. Surowe przestrzenie ociepla olejowane drewno i naturalne materiały: skóra i filc, które wyznaczają tez granice stref funkcjonalnych. 

Karol Ciepliński za projekt tego krakowskiego penthouse'u otrzymał prestiżową nagrodę European Property Awards 2018 w kategorii wystrój wnętrz. Nagrodzony projekt został wyróżniony spośród wielu prac nadesłanych z całego świata.

Projekt wnętrza: BLACKHAUS Karol Ciepliński Architekt (www.blackhaus.co

Zdjęcia: Tom Kurek (www.tomkurek.co)

Inny projekt domu: Wyjątkowy betonowy dom z Katowic

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także