Domy gwiazd. Tak mieszka Leonardo DiCaprio!

Domy gwiazd. Tak mieszka Leonardo DiCaprio!

Autor: Urszula Tatur
14 cze 2021 11:29

Leonarda DiCaprio nie trzeba nikomu przedstawiać. Jak mieszka jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uwielbianych aktorów na świecie? Zobaczcie w naszej galerii.

Jeden z najpiękniejszych domów w Los Angeles, wcześniej należący do Gwen Stefani, a następnie Jessego Tylera Fergusona, ogrodzony dom w hiszpańskim stylu kolonialnym ma prawie 5000 stóp kwadratowych z mnóstwem charakteru i uroczych przestrzeni zewnętrznych. Składający się z czterech sypialni i sześciu łazienek, formalny salon i jadalnia mają strzeliste sufity i romantyczne balkony Juliette z widokiem na każdy z nich.

Zbudowany w 1928 roku i całkowicie zmodernizowany, staranne wykonanie dzieła zachowało i uwydatniło szczegóły z epoki. Znajdują się tam łukowe drzwi, dach i podłogi wyłożone kafelkami, witraże, liczne kominki, eleganckie łazienki, szerokie klatki schodowe, misternie rzeźbione drzwi wejściowe i inkrustowane sufity. Jadalnia ma wszystkie dzwonki i gwizdki, które sprawiają, że jest ładna i funkcjonalna, a pokój rodzinny może być alternatywnie używany jako pokój multimedialny z rozwijanym ekranem.

Prawie wszystkie pokoje otwierają się na atrakcyjnie zagospodarowane tarasy, kolorowe ogrody, dziedzińce, fontanny i widoki na Obserwatorium Griffitha. Istnieje również oddzielna łazienka przy basenie i spa oraz oddzielny pokój Zen/Medytacja/Joga.

Leonardo DiCaprio przeszedł długą drogę w ciągu ostatnich 20 lat. Przeskok z Romper Room and Friends do Hollywood A-Lister i jednocześnie nabycie portfela nieruchomości, który może wzbudzić zazdrość Ellen DeGeneres. Część jego kolekcji: jak dom w Los Angeles, który kupił w latach 90. od Madonny, wspaniały nowoczesny dom z połowy stulecia w Palm Springs, zbudowany dla Dinah Shore, który kupił w 2014 roku, czy dom w Malibu za 23 miliony dolarów, który kupił w 2017 roku, nie pozostaje długo w jego portfolio – niektóre są wręczane jako prezenty członkom rodziny. W bardzo hojnym akcie Leonardo niedawno kupił dom gwiazdy Modern Family w Los Feliz, Jessego Tylera Fergusona, dla swojej matki, Irmelin Indenbirken, za 7,1 miliona dolarów. Kilka lat temu kupił także dom w Los Feliz dla swojego taty, George'a DiCaprio, za 4,9 miliona dolarów.

Podobnie jak w przypadku wielu wielkich hollywoodzkich celebrytów, dla których od zawsze problemem było lokowanie swoich pieniędzy, Leonardo DiCaprio wybrała bezpieczne inwestowanie w rynek nieruchomości. Gdy jednak niektóre gwiazdy z powodu wysokich podatków wyzbyły się swoich inwestycji w Kalifornii, DiCaprio ma większość swoich nieruchomości w Golden State, z wyjątkiem mieszkania w Nowym Jorku i wyspy w Belize. Leonardo nadal mieszka w swojej dwuczłonowej posiadłości przy Sunset Strip – zaledwie 30 minut jazdy samochodem od rodziców w Los Feliz.

Źródło: TopTenRealEstateDeals.com

Zdjęcia: Todd Goodman

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także