×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Eleganckie wnętrze. Jasny salon, klasyczna kuchnia. Piękny projekt domu!

Eleganckie wnętrze. Jasny salon, klasyczna kuchnia. Piękny projekt domu!

Autor: Ewa Kozioł
21 gru 2022 11:14

Właściciele 330-metrowego domu chcieli, aby wnętrze było tak samo piękne, jak widoczny za oknem, górzysty krajobraz. Architekci postawili więc na duet klasyki i nieoczywistych rozwiązań. Piękne połączyli też bieli, czerń i eleganckie, kwiatowe motywy.

  • We wnętrzu dominuje połączenie stonowanych bieli i czerni, wzbogacone o eleganckie, kwiatowe motywy, spójnie przewijające się przez cały dom.
  • W realizacji użyto naturalnych materiałów, m.in. kamienia czy drewna.
  • Ze względu na górzyste ukształtowanie terenu, bryłę budynku osadzono na skarpie, co dodatkowo umożliwiło wprowadzenie ciekawych pomysłów.

Małżeństwo po wyprowadzce dorosłych już dzieci marzyło o zamieszkaniu w posiadłości z pięknym widokiem. W tym celu wybrali malowniczo położoną działkę na skarpie, na której zbudowali 330- metrowy dom. Chcieli jednak, by wnętrze nie tylko odpowiadało im pod kątem funkcjonalności, ale także spełniało oczekiwania estetyczne. Zdecydowali się na pomoc krakowskiej pracowni architektonicznej MIKOŁAJSKAstudio.

Biel, czerń i kwiatowa elegancja

W aranżacji wnętrz architektki postawiły na połączenie stonowanych bieli i czerni, wzbogacone o eleganckie, kwiatowe motywy, spójnie przewijające się przez całą posiadłość. Właściciele byli także otwarci na oryginalne rozwiązania, jak ciemne sufity i ekstrawaganckie oświetlenie. W realizacji użyto również naturalnych materiałów, m.in. kamienia czy drewna. Ze względu na górzyste ukształtowanie terenu, bryłę budynku osadzono na skarpie, co dodatkowo umożliwiło wprowadzenie ciekawych pomysłów.

Modułowa sofa w salonie

Chcąc maksymalnie wykorzystać potencjał malowniczego otoczenia domu, właścicielom zależało przede wszystkim na przeszklonym salonie, w którym mogliby spędzać czas na podziwianiu krajobrazów. Nie chcieli jednak izolować tej strefy od reszty pomieszczenia, dlatego architektki zdecydowały się na projekt sofy, której moduły zwrócone są w kierunku każdej części wnętrza połączonego z jadalnią oraz kuchnią.

Poza fenomenalnym widokiem z okien, w aranżacji wzrok przykuwa także dobrane z uwagą oświetlenie, m.in. wisząca nad stołem lampa o kloszach w nieregularnym kształcie.

Tapeta o florystycznym wzorze w łazience, złoto w sypialni

We wnętrzach całego domu z łatwością można dostrzec pojawiające się kwiatowe motywy. Widać je zarówno w przeszklonym przedsionku, jak i przestronnej łazience przylegającej do sypialni właścicieli. W tej wrażenie robi ciemna tapeta o florystycznym wzorze, skontrastowana z surową linią kamieni na jasnym spieku, nadającemu pomieszczeniu jasności. W toalecie zastosowano również jakościową armaturę oraz ceramikę i sprzęty sanitarne, m.in. przycisk spłukujący i stelaż marki Geberit.

Sypialnia urządzona została w klasycznym stylu, ale urozmaicona złotymi akcentami, zauważalnymi zarówno w oświetleniu, jak i materiałach użytych w wezgłowiu łóżka, szafce pod telewizorem czy tapecie.

Basen, sauna i stylowy bar w strefi relaksu

Do najniżej położonej części domu prowadzą oryginalne schody wykonane w części z drewna, a w części z czarnego kamienia. Na tym piętrze znalazła się gościnna sypialnia, łazienka, pomieszczenia gospodarcze i strefa relaksu – basen z suchą i mokrą sauną, połączony ze stylowym barem. We wnętrzu nie zabrakło również kominka, a na doskonale wyeksponowanej ścianie nad basenem zagościł pięknie podświetlony, naturalny onyks.

Projekt wnętrza: MIKOŁAJSKAstudio, www.mikolajskastudio.pl

Wizualizacje: MIKOŁAJSKAstudio

Zobacz także Nowoczesne, przytulne wnętrze. Szara kanapa w salonie, białe meble w kuchni. Super!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także