×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Eleganckie wnętrze. Niebieska kuchnia, beżowy salon. Piękne mieszkanie!

Eleganckie wnętrze. Niebieska kuchnia, beżowy salon. Piękne mieszkanie!

Autor: Ewa Kozioł
01 lut 2023 13:35
Aktualizacja: 15 lut 2023 12:14

Mieszkanie jest duże. Ma powierzchnię 180 m² i bardzo wygodny układ pomieszczeń. We wnętrzu dominuje klasyka połączona z elementami stylu mid-centry. Zachwyca też kompozycja tego, co nowoczesne z tym, co ma już swoją historię.

  • Dwupoziomowe mieszkanie ma wygodny układ oraz duże okna, dzięki czemu jest bardzo jasne i pełne naturalnego światła.
  • We wnętrzu dominuje styl klasyczny połączony z klimatem mid-centry. Wnętrze jest eleganckie i stylowe. Nowoczesne elementy piękne łączą się tu z pamiątkami po babci.
  • Aranżację strefy dziennej, łącznie z kuchnią, pięknie dopełnił parkiet ułożony w jodełkę francuską, który ujednolicił przestrzeń. Nie ma tu więc niepotrzebnych podziałów.

Stonowane mieszkanie w klimacie modern classic. Właśnie tak inwestorka wyobrażała sobie, swoje pierwsze mieszkanie, zanim trafiła do pracowni Novel Home. Architekt Klaudia Zątek szybko zauważyła, że ten styl wnętrza nie odzwierciedla osobowości właścicielki. Zaproponowała więc ożywienie przestrzeni kroplą koloru. Pojawił się ona najpierw na wyspie kuchennej i tapicerowanym łóżku w sypialni. Efekt ten tak bardzo spodobał się inwestorce, że zdecydowała się na więcej szaleństwa.

– W pewnym momencie nie wiedziałam, kto kogo musiał powstrzymywać, bo szaleństwo kolorów porwało zarówno nas, jak i inwestorkę. Doszło do tego, że to właśnie właścicielka dostarczała cały czas nowe wzorniki np. tkanin –  wspomina z uśmiechem właścicielka pracowni Klaudia Zątek. Dodaje, że praca przy takim projekcie daje mnóstwo satysfakcji.

Wygodny układ wnętrza

Dwupoziomowe mieszkanie ma powierzchnię 180 m2 i znajduje się na obrzeżach miasta. Ma bardzo wygodny układ oraz duże okna, dzięki czemu jest bardzo jasne i pełne naturalnego światła. Wnętrze podzielone zostało na strefy. Na dole znajduje się otwarta przestrzeń dzienna z salonem, kuchnią i jadalnią, spiżarnia, sypialnia właścicieli oraz łazienka. Na górnej kondygnacji mieszkania stworzona została zaś odrębna strefa dla gości. – Taki podział wnętrza bardzo odpowiada właścicielom – podkreśla architektka. 

W stylu klasycznym 

We wnętrzu dominuje styl klasyczny z dodatkiem mid-centry. – W domu babci właścicielki odkryliśmy perełki, które dodały nam inspiracji do dalszej pracy. Klasyczne elementy aranżacji połączyłam więc z klimatem mid-century. Stare meble oddaliśmy do odnowienia i wybraliśmy odważne kolory tkanin, co dodało im nowego życia. Idealnie wkomponowały się one w to wnętrze – opowiada Klaudia Zątek. Aranżację strefy dziennej, łącznie z kuchnią, pięknie dopełnił parkiet ułożony w jodełkę francuską, który ujednolicił przestrzeń, nie dodając niepotrzebnych podziałów.

Większość nowych mebli we wnętrzu wykonana została na indywidualne zamówienie, według projektu architektów. Wszystkie zostały dopasowane do potrzeb właścicieli. Od razu po wejściu do wnętrza mamy dużą, bardzo pojemną zabudowę, a zaraz potem sprytnie schowaną za lustrami garderobę. Na froncie zabudowy meblowej znajduje się ciąg komunikacyjny. Po prawej stronie kuchni w wysokiej zabudowie znajdują się natomiast ukryte drzwi do spiżarni. Miejsce na przechowywanie właściciele mają więc naprawdę sporo.

Projekt wnętrza: Klaudia Zątek, Novel Home, www.novelhome.com.pl

Zdjęcia: Novel Home

Zobacz także Mieszkanie dla rodziny. Nowoczesny salon, kuchnia z jadalnią. Ależ piękne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także