Eleganckie wnętrze. Zaglądamy do stylowej kamienicy w centrum Warszawy

Eleganckie wnętrze. Zaglądamy do stylowej kamienicy w centrum Warszawy

Autor: Ewa Kozioł
18 sty 2021 19:48

Kamienice przy ulicy Foksal 13 i 15 to to luksusowa inwestycja w historycznym centrum Warszawy. We wnętrzach króluje elegancja we współczesnym wydaniu. To projekt wybitnego holenderskiego projektanta Erica Kustera.

Kamienice przy ul. Foksal 13 i 15 to to luksusowa inwestycja apartamentowa w historycznym centrum Warszawy. Wzniesione w ostatnich latach XIX wieku były dekoratorskim majstersztykiem, a przy tym wystawnymi rezydencjami zamożnego mieszczaństwa. W podwórzu jednej z nich Jan Wedel wybudował pierwszą w mieście zewnętrzną, panoramiczną windę. W tamtym okresie, podobnie jak i dziś, był to jeden z najbardziej prestiżowych adresów w Warszawie.

Budynki zostały przywrócone do dawnej świetności przez zespół najlepszych specjalistów w Polsce. Przeprowadzono wiele skomplikowanych prac przy wykorzystaniu innowacyjnych, specjalistycznych technik. Wybudowanie podziemnego garażu, dzięki oparciu fundamentów zabytku na słupach z mikropali, przenoszenie całych fragmentów tynku pokrytych barwnymi polichromiami czy odtworzenie bogatych dekoracji na fasadzie Foksal 13 na podstawie jedynego zachowanego zdjęcia – to tylko niektóre przykłady z długiej listy działań, które udało się zrealizować.

W obu kamienicach znajduje się 55 apartamentów o powierzchni od 47 do 227 mkw. i luksusowe lokale usługowe na parterze. Ciekawą propozycją są także apartamenty w południowej części budynku, do których przynależą prywatne ogródki z tarasami.

Wnętrza na obecną modłę zaaranżowane zostały przez wybitnego, holenderskiego projektanta Erica Kustera. Króluje w nich króluje elegancja we współczesnym wydaniu. Projektant w harmonijny sposób wpisał designerskie meble, oświetlenie i wysmakowane detale w historyczne wnętrza kamienic z bogato zdobionymi sztukateriami i wzorzystymi parkietami z końca XIX wieku. Wykończenie cechują najwyższej jakości naturalne materiały, takie jak marmur, egzotyczne drewno, metal i aksamit.

Eric Kusteram na swoim koncie pracę dla największych gwiazd jak: Alicja Keys czy Zinedine Zidane. Jego eleganckie i zjawiskowe kreacje można podziwiać w największych światowych metropoliach, m.in. w Londynie, Nowym Jorku, Dubaju, Amsterdamie i Los Angeles, a już niedługo również w Warszawie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także