Klasyczny dom pod Łodzią. Zaglądamy do środka!

Klasyczny dom pod Łodzią. Zaglądamy do środka!

Autor: Justyna Łotowska
28 marz 2022 18:18

Ten 148-metrowy dom znajduje się w Rudzie Bugaj, miejscowości położonej w sąsiedztwie lasów i pól, niedaleko Łodzi. Właściciele domu, Agata i Tomasz zamieszkali w nim wraz ze swoim dziesięcioletnim synem. Projekt wnętrz stworzyła im architekt Klaudia Tworo z pracowni Klaudia Tworo Architektura Wnętrz.

  • Wnętrze miało być nowoczesne, ale w klasycznym duchu i z subtelnymi stylowymi akcentami, przytulne i ciepłe oraz ponadczasowe. 
  • Udało się to osiągnąć poprzez zestawienie stylizowanych form, z nowoczesnymi przytulnymi elementami. 
  • Kolory, które pojawiają się we wnętrzu to przede wszystkim kolory ziemi i beże. Sporo jest tu naturalnych materiałów. 

Wnętrza utrzymane są w kolorystyce beży, brązów i odcieni ziemi. W części wspólnej pojawiają się także granaty i błękity. W każdej sypialni oprócz neutralnej bazy wprowadzono inny odcień dodatków, aby spersonalizować upodobania kolorystyczne ich lokatorów.

Wnętrze miało być nowoczesne, ale w klasycznym duchu i z subtelnymi stylowymi akcentami.  Projektantce zależało na stworzeniu wnętrz, przytulnych i ciepłych, ale jednocześnie ponadczasowych. Celem nadrzędnym było to, aby inwestorzy świetnie wypoczywali w tych wnętrzach i by dom stał się ich oazą.

- Wnętrza miały być odzwierciedleniem luźnej elegancji, nieformalnej i dającej wrażenie przytulności. Udało się to osiągnąć poprzez zestawienie stylizowanych form, z nowoczesnymi przytulnymi elementami. Kolory, które pojawiają się we wnętrzu to przede wszystkim kolory ziemi i beże. Jest tu dużo naturalnych motywów. Beże nadają wnętrzu przytulności i ciepła, ale też rozświetlają i optycznie powiększają wnętrze. Motywy drewna czy kamienia sprawiają, że mieszkanie jest ponadczasowe - mówi Klaudia Tworo, autorka projektu wnętrza. 

Sztukateria i tapety - mocne akcenty wnętrza

W całym domu zastosowano sztukaterię, zarówno w cokołach, jak i przy suficie. Nadała ona wnętrzu tego eleganckiego, stylizowanego charakteru, którego poszukiwali inwestorzy. Stylizowane motywy pojawiają się też we frontach meblowych. W całym domu zachwyca także motyw jodełki, poczynając od parkietu typu chevron, poprzez panele tapicerowane w pokoju dziecięcym, aż po półki wiszące nad TV.

Kolejnym ciekawym motywem są tapety wielkoformatowe tworzące w tym projekcie także swojego rodzaju obrazy w tramach ze sztukaterii. Grafiki wielkoformatowe pojawiają się w łazience, sypialni, pokoju syna i w salonie.

W projekcie nie brakuje dobrego designu

W projekcie jest mnóstwo ciekawych marek designerskich. Widzimy tu grafiki wielkoformatowe od Wall&Deco i WonderWall, lampę stojącą Flos, sofę Sits czy piękny stylizowany stół od polskiej marki Miloni. Listwy sztukateryjne to marka Oraca.

Kuchnia dwurzędowa - nietypowy, ale funkcjonalny układ

W projekcie pojawia się ciekawy układ zabudowy kuchennej. Klaudia Tworo zaprojektowała dwa ciągi szafek kuchennych naprzeciwko siebie.

- Inwestorom z jednej strony zależało na szafkach z witrynką, a z drugiej strony chcieliśmy uniknąć wolnowiszacego okapu. Dlatego zlew jest po jednej stronie kuchni tuż pod witrynką, a indukcja w drugim ciągu szafek naprzeciwko. Kuchenkę indukcyjną zaplanowaliśmy nietypowo, bo pod oknem.  Jest ona też wyposażona w zintegrowany okap - dodaje Klaudia Tworo. 

Informacja o projekcie: 

Metraż: 148 m2
Ilość pomieszczeń: 3 sypialnie, łazienka, WC, garderoba z pralnią, salon z jadalnią, kuchnia, wiatrołap, klatka schodowa, korytarz górny i dolny.
Rok realizacji: 2020/2021
Projekt wnętrz: Klaudia Tworo Architektura Wnętrz
Zdjęcia: Kamila Markiewicz-Lubańska

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także