×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Klimatyczny dom z bala - zobacz wnętrza w góralskim stylu

Klimatyczny dom z bala - zobacz wnętrza w góralskim stylu

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
09 sie 2019 07:57

Wystarczy przekroczyć próg domu Korniłowiczów na Bystrem, by poczuć zakopiański klimat sprzed 100 lat. Pięknie zdobione drzwi, mnóstwo rzeźbionych ornamentów na drewnianych płazach, z których zbudowane są ściany, wspaniale oddaje wielowiekową tradycję tego miejsca.

"Korniłowiczówka" to jeden z najstarszych budynków w Zakopanem. Jeszcze dziś pod białym tynkiem karczmy „Burniawa” skrywa się słoma – oryginalna izolacja domu tamtych czasów. Piękna, zabytkowa architektura oraz wnętrza zaaranżowane w tradycyjnym góralskim klimacie idealnie  pasują do dzisiejszego stylu „slow life”.

Zobacz też: Dom inspirowany naturą - galeria pięknych wnętrz

Aranżacja i design budynku odwołuje się do jego bardzo bogatej, czasem nawet burzliwej historii. Przez wszystkie lata istnienia „Korniłowiczówki” odwiedzali ją znakomici goście. Mieszkał tu wybitny etnolog Bronisław Piłsudski, starszy brat Józefa, a także Tytus Chałubiński i jeden z najbardziej znanych polskich pisarzy, Henryk Sienkiewicz.

Tu, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością

Dziś tradycja spotyka się tu z nowoczesnością. Oryginalne drewniane szafy w kuchni połączono z nowoczesnymi urządzeniami AGD w stylistyce retro. Główną izbę zdobi piękny piec kaflowy, który zimą stanowi jedno ze źródeł ogrzewania domu. Starannie dobrane elementy wystroju i detale napełniają dom specyficzną, przyjemną aurą. A to stylowy kufer na skarby w jednym z pokoi, a to świetnie dopełniające całości lampki nocne. To wszystko powoduje, że czujemy się tu jak w odwiedzinach u babci na wsi podczas szkolnych wakacji. Historię domu przywołuje wspaniale zachowany kredens z oryginalnym napisem witającym gości, którzy go odwiedzają. Obecnie dom przeznaczony jest na wynajem. Budynek przystosowany jest dla ośmiu osób. Ma trzy stylowo urządzone pokoje i świetnie zorganizowaną pod względem wystroju kuchnię – mówi Aneta Bobak, dyrektor zakopiańskiego biura Rent like home, firmy, która obsługuje wynajem „Korniłowiczówki”.

To też Cię zainteresuje: Ciepła Skandynawia - zobacz przytulne, jasne mieszkanie

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także