Kolory i wzory we wnętrzu. Mieszkanie dla kobiety

Kolory i wzory we wnętrzu. Mieszkanie dla kobiety

Autor: Anna Sołomiewicz
13 paź 2014 11:44

Praktyczne rozwiązania ubrane w odważne kolory i wzory. Tak wygląda mieszkanie młodej, dynamicznej Pani domu oraz jej sympatycznych kotów.

Na ulicy Rydygiera w Warszawie, w jednym z apartamentów, mieszka dynamiczna, młoda Pani domu wraz ze swoimi sympatycznymi czworonogami. Mieszkanie zostało tak urządzone, aby zarówno właścicielka, jak i jej koty mogły czuć się w nim komfortowo. A wszystko to z dbałością o estetykę aranżacji.

Powstało wnętrze pomysłowe, z odważnymi, nietuzinkowymi rozwiązaniami dekoracyjnymi. Salon i kuchnia stanowią wspólną przestrzeń, którą spaja ściana pokryta wzorzysta tapetą. W ścianie znajduje się niespodzianka... wykończone tapetą, ukryte drzwi, prowadzące do schowka, pełniącego rolę garderoby.

Poprowadzona przez środek pomieszczenia ścianka działowa jest miejscem, dostosowanym do potrzeb czworonożnych lokatorów mieszkania. We wnęce umieszczono kuwetę, a na ścianie zamontowano domek dla kota, z licznymi platformami do zabaw zwierzaków. W całym mieszkaniu na podłodze wylano posadzkę żywiczną – trwałą i estetyczną. Idealną dla domu, który zamieszkuje kot.

We wnętrzu postawiono na odważną kompozycję kolorów. Czerń i biel zaakcentowano intensywną czerwienią. W kuchni jedną ze ścian w całości magnetyczną czarną tablicą. Praktyczne rozwiązanie pozwala na zanotowanie podręcznych informacji, jak też na przytwierdzenie pamiątkowych zdjęć z wakacji lub – adekwatnie do przeznaczenia pomieszczenia, przepisu na kulinarne dzieło. W górnej części ściany zamocowano zegar bez tarczy, wokół którego wypisano cyfry, odpowiadające poszczególnych godzinom.

W sypialni postawiono na bardziej stonowane kolory. Dominującymi barwami są ciepłe, lekko przydymione fiolety. Za łóżkiem poprowadzono pionowy pas w ciemniejszym odcieniu fioletu, z delikatnie zaznaczonym drobnym wzorem. Tapeta rozciąga się wzdłuż całej ściany oraz przechodzi płynnie na sufit, gdzie spotyka się z podwieszanym białym sufitem, tworząc efektowne wizualnie połączenie. Wzorzystych akcentów nie zabrakło również w łazience. Czerń nad umywalką i delikatne liliowe płytki wokół wanny i na ścianach zostały wzbogacone pięknym, geometrycznym wzorem. Odważnym akcentem dekoracyjnym jest również fototapeta, pokrywająca fronty szafek. 

Projekt: arch. wnętrz. Izabela Gemzała, Decoroom.

Realizacja: Decoroom.

Zdjęcia: Decoroom.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także