PARTNER PORTALU
Ładny dom dla rodziny: tak wygląda po remoncie! Eleganckie, przytulne wnętrze glamour

Ładny dom dla rodziny: tak wygląda po remoncie! Eleganckie, przytulne wnętrze glamour

Autor: Justyna Łotowska
05 lis 2021 11:04

Dziesięcioletni dom rodziny z dwójką dzieci zdecydowanie potrzebował remontu. Projektem wnętrz zajęła się architektka Klaudia Tworo. Efekt? Eleganckie, nowoczesne, ale ciepłe wnętrze, w którym nie brakuje połysku, lustrzanych powierzchni i stylowych detali w klimacie glamour. Zobaczcie ten ładny dom!

  • Dziesięcioletni dom dla rodziny 2+2 został całkowicie wyremontowany. Za projekt odpowiadała Klaudia Tworo z pracowni KT Projektowanie Wnętrz.
  • Właściciele chcieli, aby dom był wygodny, przytulny, ale elegancki i z efektem wow!
  • W korytarzu zachwyca lustrzana zabudowa i zielona ściana.
  • Salon urządzono w eleganckim i nowoczesnym stylu, w jadalni znalazł się drewniany stół, tapicerowane krzesła i piękna lampa Vertigo.
  • Biała kuchnia jest klasyczna i elegancka jednocześnie. 

W dziesięcioletnim domu, w którym na co dzień mieszka rodzina 2+2 oraz pies, zmieniono w zasadzie wszystko oprócz klatki schodowej. Po metamorfozie to otwarta, przestronna u bardzo elegancka przestrzeń, w której nie brakuje akcentów glamour i nowoczesnych rozwiązań.

Część dzienna - nowoczesność, ale z elementami glamour

Czego oczekiwali inwestorzy? Chcieli, aby dom był wygodny, przytulny, ale elegancki, wspomina autorka projektu wnętrz, Klaudia Tworo z pracowni KT Projektowanie Wnętrz.

Reprezentacyjny i luksusowy charakter wnętrza widac już od wejścia. Przedpokój to zdecydowanie zachwycająca przestrzeń!

- Korytarz miał być miejscem reprezentacyjnym, dającym po wejściu do domu efekt wow! Dlatego tuż przy wejściu zastosowaliśmy układ fazowanych luster oraz zieloną ścianę z żywą roślinnością - mówi Klaudia Tworo.

Sercem części dziennej jest strefa wypoczynkowa. Stanął w niej nowoczesny szary narożnik i wykonany w tym samym obiciu fotel. Elegancji dodają metalowe stoliki kawowe w kolorze miedzi oraz piękny dywan z rysunkiem marmuru. 

Tuż obok strefy wypoczynkowej znajduje się zachwycająca jadalnią. Ozdobą jest tu elegancki drewniany stół marki Miloni, klasyczne tapicerowane krzesła oraz designerska lampa Vertigo marki Petite Friture. 

Biała kuchnia - klasyka z elementami glamour

Duża i przestronna kuchnia jest częściowo otwarta, a jednak wyraźnie wydzielona. Projektantka zdecydowała się na klasyczne białe fronty ze złotymi uchwytami i czarno-białą elegancką szachownicę na podłodze

- Inwestoroce bardzo zależało na dużej funkcjonalnej kuchni z dużym barkiem, przy którym mogłaby zasiąść rodzina przy szybkich śniadaniach lub pogawędkach w trakcie trwania prac kuchennych. Tutaj ciekawym elementem jest zarówno metalowa półka okalająca okap, na której można przechować zioła i rośliny, jak i zegar, który zostawiliśmy z poprzednich wnętrz - wspomina Klaudia Tworo.

Strefa prywatna - klasyczne rozwiązania i dużo elegancji

Elegancki, nieco ozdobny charakter mają także prywatne pomieszczenia, w tym znajdująca się na piętrze sypialnia i łazienka. W sypialni króluje tapicerowane, pikowane łóżko w pastelowym, niebieskim odcieniu oraz tapicerowana ściana. W łazience z kolei zastosowano wielkoformatowe płytki ceramiczne z rysunkiem białego marmuru. Gwiazda tego wnętrza bez wątpienia jest wanna wolnostojąca, przy której stanęła stojąca bateria wannowa w kolorze matowej czerni. 

Projekt: Klaudia Tworo, pracownia Klaudia Tworo Projektowanie Wnętrz

Zdjęcia: Kamila Markiewicz-Lubańska. Stylizacja: Maria Szymańska

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także