PARTNER PORTALU
Luksusowy apartament w stolicy. Zobacz!

Luksusowy apartament w stolicy. Zobacz!

Autor: Anna Usakiewicz
15 cze 2016 13:38

Na potrzeby projektu, odpowiadającego na sprecyzowane oczekiwania właścicieli, wykonano nie tylko okładziny, czy elementy zabudowy, ale także większość mebli i lamp.

Tutaj rządzi luksus i komfort rodem z najlepszych hotelowych apartamentów. Jednak na wskroś spersonalizowany projekt gwarantuje przestrzeni niepowtarzalny charakter.

Niemal każdy element aranżacji został wykonany specjalnie do tego wnętrza. Na potrzeby projektu, odpowiadającego na sprecyzowane oczekiwania właścicieli, wykonano nie tylko okładziny, czy elementy zabudowy, ale także większość mebli i lamp. Wnętrze miało sprostać konkretnym oczekiwaniom, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak również estetycznym. Powierzchnia 138 metrów kwadratowym stwarzała projektantom dogodne warunki do pracy, ale jednocześnie stanowiła spore wyzwanie. Wyburzono wszystkie ściany, pozostawiając na swoim miejscu jedynie elementy konstrukcyjne, a mieszkanie z czteropokojowego zamieniło się w apartament z otwartą strefą dzienną, dwiema sypialniami i dwiema łazienkami oraz garderobą przy głównej sypialni.

Punktem wyjścia dla całego projektu wnętrza był wskazany przez inwestorów kolor – niebanalny, bo odcień suchej pomarańczy. Ten naturalny brązowy ton wyznaczył koloryt całej aranżacji, opartej na kontraście ciemnych brązów w odcieniu gorzkiej czekolady oraz jasnych kremowych tonów. Jednakowa paleta barw zastosowana we wszystkich strefach doskonale scaliła przestrzeń nadając aranżacji niezwykle spójny charakter.

Czekoladowe brązy doskonale ubrały także elementy projektu w stylu art déco, które można tu spotkać na każdym kroku. Stylowe kinkiety, meble czy detale dekoracyjne inspirowane estetyką typową dla lat 20. ub. w. sprawiły, że wnętrze ma swój niepowtarzalny styl. Jest reprezentacyjne i przytulne zarazem, bo takie jest w istocie przeznaczenie apartamentu, z którego właściciele korzystają okazjonalnie. Czasem w wąskim, rodzinnym gronie, czasem przy okazji uroczystych kolacji czy formalnych spotkań. Mieszkanie sprawdza się doskonale w różnych – mniej lub bardziej oficjalnych – okolicznościach.

Lakierowane ciemne meble, liczne detale z polerownej stali, charakterystyczne podziały np. na ścianie za telewizorem sprawiły, że nowoczesne i funkcjonalne mieszkanie jest jednocześnie stylowe i oryginalne. Stylistyka art déco – wpleciona ze smakiem, ale też konsekwentnie w projekt nowoczesnego wnętrza zagwarantowała spójny charakter. Nie ma tu mowy o stylistycznym rozdźwięku między pomieszczeniami. Każde, bez względu na funkcje, zachowuje ten sam dystyngowany wygląd.

Poza elegancką ciemną kolorystyką na meblach i podłodze w projekcie pojawia się wiele elementów ze polerowanej stali. Wykonane na zamówienie (wg projektu Hola Design) stół, stoliki kawowe, ława zostały wsparte na stalowych stelażach. Łączy je ten sam motyw dekoracyjny bazujący na zabawie geometrią. Podobne zdobienia pojawiły się też na ścianie za telewizorem. Stalowe profile przecinają tafle satynowego szkła, lakierowanego na kolor brązowy tworząc intrygujące osie symetrii. W ten sam sposób za pomocą stalowych profili udekorowana została także ściana za łóżkiem; spójny charakter pomieszczeń podkreślają także proste, podwieszane meble wykończone brązowym lakierem. Salonowy charakter kuchni zapewnił powściągliwy i uporządkowany projekt zabudowy. Zgodnie z oczekiwaniami – bo tutaj czas głównie spędza się z gośćmi.

Imponujący widok na miasto, to tylko jeden z wielu atutów tego dystyngowanego apartamentu. Pozostałe, uwypuklone za pomocą barw i materiałów wynikają z dopracowanego, spójnego projektu. Efektowny wystrój wnętrza podkreślają kryształowe żyrandole. Z kolei jego indywidualizm ostatecznie pieczętują wyjątkowe dekoracje ścienne wykonane ze starych pocztówek ze zbiorów właścicieli, zeskanowane i powiększone, a następnie wprawione w wielkoformatowe ramy. Dzięki temu, rodzinne miasto poniekąd towarzyszy im przy okazji pobytów w Warszawie.

PROJEKT: MONIKA I ADAM BRONIKOWSCY, HOLA DESIGN

FOT. YASSEN HRISTOV

STYLIZACJA: OLA BUCZKOWSKA-PRZEŹDZIAK

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także