×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Nowoczesne mieszkanie w Gdańsku. We wnętrzu królują beże i złoto!

Nowoczesne mieszkanie w Gdańsku. We wnętrzu królują beże i złoto!

Autor: Justyna Łotowska
18 lis 2021 12:31

Apartament o powierzchni 123 mkw, położony na osiedlu Migowskie Wzgórza w Gdańsku, to przestronne wnętrze, które w założeniu będzie docelowym mieszkaniem młodego małżeństwa z uroczym pieskiem Molly. Za projekt wnętrz odpowiadała pracownia projektowa Vzorovo.

  • Dominują tu ciepłe i matowe kolory – odcienie beżu, bieli i szarości oraz dodatki w złocie, z lekkim połyskiem. 
  • Wyróżnić tu należy zabudowy stolarskie (wyk. Skamo) z forniru z orzecha amerykańskiego barwionego w masie, kamienne spieki na blatach, dębowe podłogi, wysokiej jakości lakierowane fronty. 
  • Ważnym elementem są tu detale – obłe kształty, zaokrąglenia i frezowania, które wprowadzają we wnętrze finezyjność i elegancję.
  • Inny projekt z tej pracowni: Małe mieszkanie w Gdańsku. Tylko 34 metry, a jaki efekt!

Założeniem projektu było stworzenie nowoczesnego, eleganckiego i luksusowego wnętrza, którego forma nie będzie przytłaczająca – dlatego też architekci z pracowni Vzorovo postawili na akcenty w stylu soft glam. Dominują tu przede wszystkim ciepłe i matowe kolory – odcienie beżu, bieli i szarości oraz dodatki w złocie, z lekkim połyskiem. Wnętrze emanuje zmysłowością i subtelnością.

Jadalnia i kuchnia. Zdjęcia INKADR Fotografia wnętrz Natalia Kaczmarek
Jadalnia i kuchnia. Zdjęcia INKADR Fotografia wnętrz Natalia Kaczmarek

Mieszkanie w stylu soft glam

W tworzeniu tej aranżacji znaczącą rolę odgrywały materiały. Wyróżnić tu należy przede wszystkim zabudowy stolarskie (wyk. Skamo) z forniru z orzecha amerykańskiego barwionego w masie, kamienne spieki na blatach, dębowe podłogi, wysokiej jakości lakierowane fronty. Istotnym elementem są tu detale – obłe kształty, zaokrąglenia i frezowania, które wprowadzają we wnętrze finezyjność i elegancję.

- W projekcie duże znaczenie miało także światło. Zależało nam, aby zapewnić we wnętrzu odpowiednie oświetlenie funkcjonalne i nastrojowe. Postawiliśmy na profesjonalne rozwiązania ledowe wysokiej jakości m.in. szyny multitrack zabudowane w suficie (Aqform), ścienne dekoracyjne (Chors), natynkowe (Ramko) oraz delikatnie rozświetlającą listwę ledową po obwodzie w salonie i holu - mówią architekci z pracowni Vzorovo.

Nowoczesna kuchnia z wyspą. Projekt autorska pracownia Vzorovo. Zdjęcia INKADR Fotografia wnętrz Natalia Kaczmarek
Nowoczesna kuchnia z wyspą. Projekt autorska pracownia Vzorovo. Zdjęcia INKADR Fotografia wnętrz Natalia Kaczmarek

Salon - centrum domowego wypoczynku

Szafa w korytarzu to wyjątkowy mebel, który wyróżnia naturalna faktura, zaokrąglony narożnik i perfekcyjnie wykonany detal w postaci układu frezowań. Otwarta kuchnia i subtelna forma wyspy wkomponowują się w salon, tworząc z nim spójną całość. Duża modułowa sofa (Olta) w jasnej tkaninie to centrum rodzinnego wypoczynku.

Ściana za telewizorem wykonana z fornirowanej zabudowy ze złotymi listwami i podświetlonym pasem z czarnego tynku strukturalnego. Warte wyróżnienia są również stół z litego drewna i stolik kawowy (This Is Wood) o nieprzeciętnej formie i designie.

Salon. Projekt autorska pracownia Vzorovo. Zdjęcia INKADR Fotografia wnętrz Natalia Kaczmarek
Salon. Projekt autorska pracownia Vzorovo. Zdjęcia INKADR Fotografia wnętrz Natalia Kaczmarek

Dwie łazienki w zupełnie różnym stylu

Łazienki to dwa zupełnie różne, kontrastujące pomieszczenia. Mała łazienka to połączenie ciemnych płytek i drewna, w której trójwymiarowa, heksagonalna ściana (Wow Design) podświetlona ciepłym ledowym światłem zza lustra tworzy intrygujący klimat.

Druga łazienka jest o wiele bardziej przestronna, jasna i delikatna. Uwagę przykuwają tu wielkoformatowe płytki o kamiennym wzorze (Imola Ceramica), komfortowa wolnostojąca wanna (Ravon), złota armatura (Grohe) oraz duża szafka z frezowanym frontem, na której stoją dwie umywalki o obłym kształcie (Ravon).

Łazienka. Projekt autorska pracownia Vzorovo. Zdjęcia INKADR Fotografia wnętrz Natalia Kaczmarek
Łazienka. Projekt autorska pracownia Vzorovo. Zdjęcia INKADR Fotografia wnętrz Natalia Kaczmarek

Nastrojowa, beżowa sypialnia

Sypialnia to nastrojowe wnętrze, w którym dominują odcienie beżu i miękkie materiały. Elementy ozdobne to przede wszystkim lustra, pionowe frezowania i złote listwy na ścianie z tv oraz lampy.

- Ciekawym komponentem przestrzeni jest huśtawka z giętego drewna (Iwona Kosicka Design), która jest idealnym miejscem do odpoczynku z książką i kocem, gdyż jej delikatne kołysanie działa uspokajająco i relaksująco. Za szklanymi przesuwnymi drzwiami ukryta jest przestronna garderoba - wyjaśniają architekci z Vzorovo.

Sypialnia. Projekt autorska pracownia Vzorovo. Zdjęcia INKADR Fotografia wnętrz Natalia Kaczmarek
Sypialnia. Projekt autorska pracownia Vzorovo. Zdjęcia INKADR Fotografia wnętrz Natalia Kaczmarek

Pokój biurowy i dla gości

Odbiegający stylem od reszty wnętrza apartamentu jest pokój biurowy młodego biznesmena. Mniej tu elegancji, a więcej luzu i swobody. Szarości, czerń i drewno przełamane kolorowym obrazem kobiety (Krzanoo Art.). Podświetlana, mapa świata, zajmująca większą część ściany to niebanalna dekoracja tej przestrzeni.

Pokój gościnny, będący zarazem pokojem relaksu inwestorki, to zdecydowanie wnętrze soft glam. Miękkie tkaniny, beże, dodatki różu na plakatach, złote ramy i lampy tworzą zmysłowy klimat.

- Ta realizacja była dla nas wyjątkowa. Zarówno wymagająca, jak i bardzo satysfakcjonująca. Efekt końcowy spełnił oczekiwania inwestorów, co jest dla nas największym sukcesem i sprawia nam ogromną radość - dodają autorzy projektu 

Projekt: autorska pracownia Vzorovo
Zdjęcia: INKADR Fotografia wnętrz Natalia Kaczmarek
Metraż: 123 mkw
Ilość pomieszczeń: 6
Rok projektu i realizacji: 2021


 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także