Piękne mieszkanie w krakowskiej kamienicy. Ależ elegancka kuchnia!

Piękne mieszkanie w krakowskiej kamienicy. Ależ elegancka kuchnia!

Autor: Ewa Kozioł
13 cze 2022 16:18

Jasne, przestronne mieszkanie, na trzecim piętrze kamienicy w centrum miasta, z widokiem na teren zielony, zwrócił uwagę pary inwestorów. Ona miłośniczka designu i sztuki, on ceni przede wszystkim praktyczne rozwiązania.

  • Mieszkanie wypełnione obrazami oraz fotografiami stało się oazą spokoju i relaksu w ruchliwym centrum Krakowa.
  • Przytulny klimat strefie dziennej nadaje drewno – dębowe na podłodze oraz orzech na stole z krzesłami.
  • Z ciepłym odcieniem dębu na podłodze wspaniale kontrastuje duża, utrzymana w szarościach klasyczna zabudowa kuchenna.

Inwestorzy mieli jasno spracowane oczekiwania odnośnie swojego nowego miejsca do życia. Dobrze wiedzieli czego chcą. Realizacje swoich marzeń powierzyli Dominice i Magdzie z pracowni The Line Studio. Układ funkcjonalny mieszkania okazał się optymalnym rozwiązaniem dla pary, więc architektki nie zdecydowały się na wprowadzenie w nim żadnych zmian. We wnętrzu znajduje się strefa dzienna z salonem połączonym z aneksem kuchennym i jadalnią, sypialnia, gabinet oraz łazienka i wc. 

Mieszkanie dopracowane w każdym szczególe, wypełnione obrazami oraz fotografiami stało się oazą spokoju i relaksu w ruchliwym centrum Krakowa.

Przestrzeń dzienna: otwarta, wygodna

Salon połączony z aneksem kuchennym jest sercem domu. Beże, błękity i szarości tworzą przyjazną, zachęcającą do wypoczynku aurę. Jasne kolory i duże okna sprawiają, że wnętrze zachwyca też lekkością i przestronnością. Przytulny klimat strefie dziennej nadaje drewno – dębowe na podłodze oraz orzech na stole z krzesłami. Z ciepłym odcieniem dębu na podłodze wspaniale kontrastuje duża, utrzymana w szarościach klasyczna zabudowa kuchenna. W salonie uwagę zwraca obraz w złotej ramie, który wyszedł spod pędzla Katarzyny Karpowicz „Niebieska kulka”.

Przestrzeń nocna: jasna, przytulna

Przestrzeń prywatna, zarezerwowana tylko dla właścicieli, składa się z sypialni oraz łazienki. Tu także projektantki postawiły na jasne kolory i przytulne drewno. Ścianę za łóżkiem w sypialni wykończono dwoma różnymi materiałami. Zdobi ją angielska boazeria i tapeta Sandberg. Drobne, delikatne detale nadają tapecie eleganckiego wykończenia. Z lnianym wykończeniem łóżka oraz pościelą z tego szlachetnego materiału idealnie współgra lampa Koushi Lamp by Mark Eden Schooley.

Styl i kolory zastosowane w głównej łazience doskonale pasują do aranżacji pozostałej części mieszkania. Znajduje się tu wanna i armatura od włoskiego producenta Zucchetti z kolekcji Pan. Część ścian i podłogę zdobią płytki Mutina. Bardzo ciekawie prezentuje się drewniana szafka pod umywalki. Łazienka jest jasna i wygodna. 

Gabinet: stuletnie biurko, zdjęcia Pawła Pierścińskiego

Ulubionym miejscem pani domu jest gabinet, w którym uwagę przyciąga piękne, stuletnie biurko Philipp Selva. W rogu pomieszczenia stoi lampa podłogowa Hiti firmy FDB Møbler, charakteryzująca się minimalistycznym designem mocno opartym na duńskiej tradycji projektowej. W kontraście do niej mamy klasyk lampę Nessino firmy Artemide.

W gabinecie wyeksponowano również zdjęcia Pawła Pierścińskiego, jednego z bardziej cenionych polskich fotografików.

Autorki projektu: Dominika Krawczyk, Magdalena Załoga, pracownia projektowa THE LINEstudio, www.thelinestudio.pl

Zdjęcia: Oni Stories

Zobacz także 80-metrowe mieszkanie w Warszawie. Drewniane lamele i granatowa sofa!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także