PARTNER PORTALU
Piękny dom w Barcelonie. Zobacz klimatyczne wnętrze!

Piękny dom w Barcelonie. Zobacz klimatyczne wnętrze!

Autor: Ewa Kozioł
20 wrz 2022 18:00

W pięknych, klimatycznych wnętrzach Casa Studio Leopoldo Pomés marka Kave Home prezentuje swoją najnowszą kolekcję AW22, A View of Hedonism. To połączenie i interpretacja designu w najczystszej postaci. 


Dom znajduje się w barcelońskiej dzielnicy Gracia i ma powierzchnię 400 mkw, z czego 300 mkw jest rozmieszczone na dwóch piętrach wewnątrz, a 100 mkw – na zewnątrz w postaci patio zainspirowanego włoskim stylem. Ten wyjątkowy dom był pracownią Leopoldo Pomésa. W latach 70-tych, z pomocą architektów Federico Correa i Alfonso Milá, stał się także jego miejscem do życia.

Pomieszczenia są wyjątkowe ze względu na ich architekturę, jak i układ. Najważniejszy jest salon z jadalnią. To przestrzeń, która początkowo służyła jako studio fotografa. Posiada ona ogromny świetlik, wpuszczający do wnętrza światło oraz duży kominek w stylu industrialnym, który został pomalowany w całości na biało. Drewniana podłoga również jest w kolorze białym. W pokoju znajdują się meble z kolekcji Licia marki Kave Home oraz wygodna i elegancka sofa Karin, nazwana tak na cześć żony artysty.

Wiele mebli i dekoracji, w tym płótna i dzieła sztuki, nadal stanowią ważny wyznacznik stylu domu i sprawiają, że jest on jeszcze bardziej niezwykły. Mamy tu też  wiele obrazów malarza, pejzażysty i pisarza Modesta Urgella.

Patio inspirowane włoskim stylem

Najważniejszej zmianie poddano patio inspirowane włoskim stylem, zaprojektowane przez jednego z przyjaciół artysty – architekta Oscara Tusquetsa. Przestrzeń na świeżym powietrzu odtwarza klasyczną architekturę poprzez łuki, kolumny i balustrady, aby stworzyć wizualną głębię. Całości towarzyszy kontrastująca paleta kolorów niebieskich i ochry. W tej przestrzeni doskonale integruje się kolekcja ogrodowa Comova, w całości przeznaczona do użytku na zewnątrz przez cały rok. Ma minimalistyczny styl i ponadczasową elegancję, dzięki aluminiowej strukturze.

Miejsce odpoczynku, pracy i inspiracji 

W niekonwencjonalnej sypialni kolekcja Licia projektu zespołu Kave Home w pełni integruje się z otoczeniem. Zawiera modne elementy, wnoszące do pomieszczenia wrażenie ruchu. Została ręcznie wykonana z kawałków litego, ekologicznego drewna mango, indywidualnie umieszczonych jeden po drugim, aby stworzyć zaokrąglone kształty.


Obok sypialni znajduje się kącik, w którym pracował Leopoldo Pomés –  jego miejsce inspiracji, podążające za najnowszymi trendami.

Zobacz także 100-metrowe mieszkanie w Warszawie. Eleganckie wnętrze. Ależ piękne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także