PARTNER PORTALU
Piękny dom w klasycznym stylu

Piękny dom w klasycznym stylu

Autor: Anna Sołomiewicz
23 gru 2016 13:22

Kiedy Beata Ignasiak spotkała się z klientami, wiedziała już, że z ich współpracy powstanie wnętrze, na którego zaprojektowanie czekała.

Marzenia się spełniają nie tylko klientom, ale również i projektantce – tak opowieść o kolejnym swoim projekcie zaczyna Beata Ignasiak, która do aranżowania wnętrz podchodzi z niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Zapytana o projekt, wspomina: Jakiś czas temu po fali projektów nowoczesnych pomodliłam się o inwestorów, którzy chcieliby stylizowaną, białą kuchnię, kominek z kafli i lekkie rozbielone kolory… i po trzech dniach zadzwoniła koleżanka, której nie widziałam 4 lata… Gdy usiedliśmy i zaczęliśmy rozmawiać, jaki miałby być jej wymarzony dom, zaczęłam się uśmiechać sama do siebie – dostałam to, o co poprosiłam!

Tak też zaczęła się współpraca projektantki z inwestorką przy aranżowaniu tego wysnutego z marzeń domu. Wspólnym priorytetem stało się stworzenie spokojnej, stonowanej przestrzeni, gdzie można odpocząć po długim, aktywnym dniu w rodzinnym gronie.

Stąd zintegrowana przestrzeń dzienna z tradycyjnym kominkiem, ogromnym stołem oraz stylową kuchnią zachęcającą do kulinarnych podróży po całym świecie. Została ona ubrana w elegancką biel, której monotonię przełamują neutralne szarości. Całość ocieplają stylowe dodatki – z wielką namiętnością zbierane wspólnie przez właścicielkę i projektantkę. Wszystko po to by 4-osobowa rodzina mogła cieszyć się wspólnymi chwilami w wymarzonym domu.

Tradycyjna konwencja wnętrza to także zwrot ku przeszłości. Stylowe, wygodne kanapy zachęcają do wspólnych wspomnień i opowiadania rodzinnych historii. A w tym gronie jest o czym pamiętać. Inwestorzy to, mimo młodego wieku, para z 30 letnim stażem – opowiada projektantka. Poznali się w szkolnej ławce w trzeciej klasie podstawówki, kiedy to przyszłą małżonkę przesadzono za karę do ławki – jak się po latach okazało… oblubieńca.

I choć otwarta strefa dzienna z klimatycznym salonem sprzyja snuciu pogodnych opowieści, to sercem domu pozostaje kuchnia. Zgodnie z życzeniem właścicieli miała być otwarta, klasyczna i stylowa. Oczywiście z ceramicznym zlewem pod oknem oraz drewnianym blatem. Urządzona w angielskim stylu stanowi prawdziwe królestwo Pani Domu – pasjonatki gotowania, która z wielkim zaangażowaniem przyrządza posiłki nie tylko dla najbliższej rodziny, ale też licznych gości – zawsze przyjmowanych tu ze staropolską gościnnością. Najlepiej świadczy o tym solidny stół. Po rozłożeniu może przy nim wspólnie biesiadować aż 25 osób! Dumnie prezentuje się on w przestronnej jadalni, która stanowi subtelną granicę między kuchnią a salonem w tej przytulnej, rodzinnej strefie dziennej.

Z kolei na piętrze jest już bardziej intymnie. Tu, poza pokojami nastoletnich córek, znajduje się przestronna sypialnia z łazienką przeznaczoną tylko i wyłącznie dla pary właścicieli. W tej pierwszej miało być optymistycznie, przytulnie i nadal lekko – tym razem jednak z nutą lawendy, która odnalazła się nie tylko na stylowych pasach ścian skośnych, ale i licznych dodatkach. W drugiej – elegancko, wygodnie i relaksacyjnie. Stąd łazienka przybrała bardziej klasyczny charakter.

Zarówno podłoga, jak i ściany są tu z marmuru, który został kilkakrotnie zaimpregnowany. Duża dwuosobowa kabina nie zajmuje optycznie zbyt wiele miejsca, dzięki czemu zmieściła się także wanna oraz dwie umywalki. Całość multiplikują duże okno i równie imponujących rozmiarów lustro. Dzięki temu zabiegowi przestrzeń łazienki wydaje się o wiele większa niż jest w rzeczywistości i tak jak każdy element wystroju całego domu sprzyja wypoczynkowi i relaksacji. To był rewelacyjny czas wspólnego tworzenia klasycznego, spokojnego i przestronnego domu – konkluduje projektantka.

Projekt: Beata Ignasiak.

Tekst: Urszula Tatur.

Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł, Beata Ignasiak.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także