PARTNER PORTALU
Przytulne wnętrze w stylu klasycznym

Przytulne wnętrze w stylu klasycznym

Autor: Anna Usakiewicz
18 lip 2016 15:23

Klasyczne wnętrze w domowym wydaniu - tak pokrótce zdefiniować można jedną z najnowszych realizacji pracowni Arte Architekci. Partnerem wykonawczym aranżacji była sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Dom na przedmieściach Białegostoku ma powierzchnię blisko 200 metrów kw. Mieszka w nim 4-osobowa rodzina - małżeństwo z dwójką nastoletnich dzieci. Właścicielom zależało na stworzeniu eleganckiego, ale zarazem bezpretensjonalnego wnętrza, którego aura sprzyjać będzie życiu rodzinnemu i spotkaniom z przyjaciółmi. Przygotowanie projektu domu powierzyli Karolinie Żakiewicz z pracowni Arte Architekci. Architektka postawiła na delikatna klasykę, choć we wnętrzu z powodzeniem odnajdziemy wiele nowoczesnych akcentów. Finalny efekt jest wynikiem współpracy z właścicielką domu, która bardzo zaangażowała się w proces projektowy. Jak podkreśla Karolina Żakiewicz z Arte Architekci: Zależało mi na stworzeniu spójnej przestrzeni, w której każdy z domowników znajdzie miejsce dla siebie. Miejsce do życia, relaksu, pracy i nauki. Dlatego dla przykładu w salonie znalazło się miejsce dla wymarzonego przez pana domu kamienia naturalnego, a wystrój pokoi dzieci był z nimi na każdym etapie projektowania konsultowany.

Klasyczny charakter aranżacji podkreślają stylizowane meble, frezowane fronty kuchenne, dekoracyjne tapety z subtelnym motywem roślinnym i geometrycznym (tapeta z kolekcji Piano marki Khroma oraz z kolekcji Luxury marki Rasch zakupione w salonie Dekorian) czy patynowana, stalowa balustrada przy schodach. Koniakowy odcień podłogi efektownie kontrastuje z bielą ścian, drzwi i mebli kuchennych. Z kolei przytulny klimat wnętrza współtworzą odkryta cegła, piękne dębowe podłogi marki Nobifloor z kolekcji Standard ( wzór Gold Brown Oiled Oak Satin; zakupiony w salonie Dekorian, www.dekorian.pl ) oraz miękkie, puszyste wykładziny dywanowe marki Epic Carpets z kolekcji Beauty i Gentle Essence (więcej informacji na www.epiccarpets.pl ). Pod względem kolorystycznym architektka postawiła na ciepłe kolory neutralne - kremy, beże, brązy ( kolory z palety Para Paints, matowa farba Elite 4000 ), które dobrze korespondują z klasyczną stylistyką.

Architektka umiejętnie przełamała klasyczną stylistykę wprowadzając do wnętrza designerskie meble, loftowe oświetlenie czy fantazyjne grafiki ścienne. Mimo pozornie kontrastujących ze sobą elementów wystroju, całość wnętrza jest bardzo spójna i przyjemna w odbiorze. Duża w tym zasługa dbałości o detal wykończenia i zindywidualizowany charakter koncepcji przestrzeni. Wszystkie meble w domu powstały według projektu Karoliny Żakiewicz, a każda element wystroju pełni we wnętrzu swoją rolę. 

Projekt: Pracownia Arte Architekci, www.artearchitekci.pl 

Źródło informacji oraz zdjęć: Dekorian, www.dekorian.pl 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także