Wnętrze ocieplone drewnem. Przytulny dom w Rzeszowie

Wnętrze ocieplone drewnem. Przytulny dom w Rzeszowie

Autor: Anna Sołomiewicz
06 paź 2016 09:40

Przestronny dom w Rzeszowie urzeka przytulnym wystrojem i salonem z wysokim sufitem. Szlachetne materiały wykończeniowe i piękna paleta kolorów dodają wnętrzu elegancji.

Jak nadać dużemu wnętrzu przytulny charakter? Jednym ze sposobów jest wykończenie go naturalnym drewnem. Taki zabieg zastosowali projektanci z Pracowni Projektowania Wnętrz Viva Design.

Łącząc drewno z innymi szlachetnymi materiałami oraz operując ciepłymi i ziemistymi barwami, udało im się przeobrazić duży, dwupiętrowy dom w przytulny azyl, nie tracąc jednak przy tym na wrażeniu okazałych przestrzeni, a nawet nadając wnętrzom nutę luksusu.

Na 264 metrach kwadratowych powierzchni użytkowej znalazło się 6 pokoi, 3 łazienki, kuchnia z wyspą, duża jadalnia, położona na antresoli stylowa biblioteka oraz urokliwy taras z kominkiem. Każde z pomieszczeń zostało wykończone z dbałością o detale i wykorzystaniem najlepszych materiałów.

Podłogi w wielu pomieszczeniach pokrywa olejowane, lite drewno. Naturalny materiał znalazł także zastosowanie na jednej ze ścian w salonie, gdzie otoczono nim powierzchnię, na której zawisł telewizor. Drewno skomponowano z materiałami takimi jak skóra, beton architektoniczny i ceramika.

Barwami dominującymi we wnętrzu są modne w tym sezonie ciepłe brązy i stonowane szarości, ożywione gdzieniegdzie akcentami w barwach jesieni. Wyjątkiem od tej reguły są pokoje dziecięce, gdzie królują żywe kolory oraz kuchnia, w której przeważa biel i czarno-biała łazienka dla gości.

We wnętrzu nie brak nowoczesnych akcentów, jak stolik kawowy o geometrycznej formie, futurystyczny regał z asymetrycznymi półkami w salonie, minimalistyczna wyspa kuchenna z podblatowym zlewozmywakiem czy beton architektoniczny na ścianie wokół kominka. Współczesne wzornictwo zestawiono ze stylizowanymi detalami, jak oświetlenie czy komoda w sypialni.

Eklektyczny mariaż wyposażenia idealnie harmonizuje z ciepłą bazą kolorystyczną, tworząc wnętrze, które oprze się próbie czasu i zmieniającym się modom.

Projekt: Pracownia Projektowania Wnętrz Viva Design.

Zdjęcia: Tadeusz Poźniak.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także