×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
55-metrowe mieszkanie w Warszawie. Zielona ściana jest fantastyczna!

55-metrowe mieszkanie w Warszawie. Zielona ściana jest fantastyczna!

Autor: Justyna Łotowska
Dodano: 02 wrz 2021 18:10
Zaktualizowano: 02 wrz 2021 18:22

Za projekt tego pięknego 55-metrowego wnętrza odpowiadała Kamila Szamot z pracowni LIM. Minimalizm, czysta biel, dużo sprytnych, ukrytych zabudów i zjawiskowa zielona ściana w jadalni - to wnętrze naprawdę ma wszystko, co trzeba. Zobaczcie je!

Mieszkanie zostało podzielone na dwie strefy - dzienną oraz nocną. Strefę dzienną tworzy hol, jadalnia, salon oraz kuchnia, której obrys wyznacza bryła z zewnątrz imitująca marmur. Wnętrze kuchni jest natomiast nieskazitelnie białe. Aby przełamać monochromatyczną kolorystykę wnętrza, na ścianie za jadalnią pojawiła się żywa ściana zieleni, która nadała ton całemu świeżemu i nowoczesnemu wnętrzu.

Do strefy nocnej zalicza się sypialnia z ukrytą garderobą oraz łazienka. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że część nocna pozostaje w pierwszej chwili niewidoczna - została wydzielona szarą ścianą i drzwiami z ukrytymi klamkami. W sypialni ściana za łóżkiem została wyłożona panelami tapicerowanymi, a garderobę ukryto za lustrzaną ścianą. W łazience dominuje z kolei spiek kwarcowy oraz drewno. W projekcie pojawiły się również transparentne napinane sufity. 

Wyposażenie: armatura kuchenna i łazienkowa Zucchetti, krzesła w jadalni Gubi Beetle, lampy sufitowe Modular Spock, lampy wiszące w sypialni VIBIA Cosmos, lampa ścienna w salonie VIBIA North, lampy wiszące nad stołem Flos Aim, reflektory ściany zielonej to CHORS Maia On. Blat kuchenny, okładzina ścian oraz okładzina zabudowy stolarskiej w salonie to spiek Laminam.

Projekt wnętrza: Kamila Szamot, pracownia LIM, https://limproject.pl 
Zdjęcia: Aleksandra Dermont

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także