PARTNER PORTALU
Ciekawe mieszkanie w Gdańsku. Lamele i mural wyglądają pięknie!

Ciekawe mieszkanie w Gdańsku. Lamele i mural wyglądają pięknie!

Autor: Justyna Łotowska
23 maj 2022 07:26

Jak połączyć styl loftowy z przytulnym domowym klimatem? Wiedzą o tym Iga Żywica i Marta Piasecka z pracowni Mood-studio, które zaprojektowały wnętrze soft loft na osiedlu Browar Gdański.

  • Część dzienna mieszkania to salon z jadalnią, kuchnia oraz niewielka strefa wejściowa z tapicerowanym siedziskiem.
  • Przytulny, domowy klimat udało się uzyskać przede wszystkim poprzez zastosowanie drewnianej deski w naturalnym odcieniu.
  • Mieszkanie jest utrzymane w całości w ciepłej kolorystyce: beży, ciepłego drewna oraz złamanej bieli z akcentami w kolorze mosiężnym. Kolorowe akcenty to turkusowe zasłony, sofa czy piękna tapeta mural. 
  • Może to Ci się spodoba: Piękne mieszkanie dla pary. Szarości, drewno i lamele! Zaglądamy do środka!

Mieszkanie mieści się osiedlu Browar Gdański. To inwestycja w historycznej części dzielnicy Wrzeszcz, na terenie dawnego browaru. Inspiracją do projektu był więc styl loftowy, który połączono z charakterystyczną dla japandi oszczędnością formy, kolorami ziemi i przytulną atmosferą. 

Cześć dzienna z efektowną tapetą muralową

Część dzienna mieszkania to salon z jadalnią, kuchnia oraz niewielka strefa wejściowa z tapicerowanym siedziskiem. W tej części wnętra czarne akcenty i beton dekoracyjny na ścianach przypominają o industrialnym charakterze miejsca. Muralowa tapeta od Wonderwall z motywem roślinnym, znajdująca się w sąsiedztwie turkusowej sofy ze sklepu Bydgoskie Meble oraz rattanowe elementy dodają ciepła aranżacji.

- Przytulny, domowy klimat udało się uzyskać przede wszystkim poprzez zastosowanie drewnianej deski w naturalnym odcieniu od DeskaDesign. Granicę między kuchnią i salonem wyznacza ściana telewizyjna pokryta betonem dekoracyjnym Redstone oraz ciąg zabudowy, która mieści szafę na ubrania wierzchnie, szafę gospodarczą oraz lodówkę w zabudowie. Pod oknem w kuchni znajduje się podwieszany blat z szufladami, gdzie można przysiąść i zjeść szybkie śniadanie z widokiem na budynki starego browaru - tak o rozwiązaniach zastosowanych w projekcie mówią jego autorki, Iga Żywica i Marta Piasecka z pracowni Mood-studio

Sypialnia w kolorach ziemi

Sypialnia jest dla właścicielki miejscem całkowitego wyciszenia. Pozostaje ona utrzymana w całości w ciepłej kolorystyce: beży, ciepłego drewna oraz złamanej bieli z akcentami w kolorze mosiężnym, np. lampy Markslöjd lub uchwyty do szafy Zara Home.

Mieści się tu duże łóżko oraz narożna garderoba. Przytulnego charakteru dodaje pomieszczeniu tapicerowane, welurowe wezgłowie z pionowych paneli, za którym znajduje się tapeta ze strukturą przypominającą tkaninę.

Łazienka w neutralnych barwach - rządzi tu duet kamień i drewno

Łazienka jest utrzymana w neutralnych barwach. Dominuje tu surowa szarość kamiennej płytki z kolekcji Ceramica Limone, która została przełamana drewnopodobnymi akcentami tj. szafką, płytkami, lamelami oraz delikatną tapetą we flamingi od WonderWall studio.

- Tapetę wprowadziliśmy jako dekor we wnęce nad umywalką oraz na ścianie naprzeciwko. W ten sposób uzyskaliśmy jej odbicie w lustrze. Całości dopełniają czarne, metalowe dodatki. Ważnym elementem uzyskanego klimatu łazienki jest oświetlenie – dekoracyjne lampy wiszące z asortymentu jasniej.com oraz ledy o zmiennym natężeniu światła do podświetlenia lustra - dodają projektanki wnętrza. 

Projekt: Iga Żywica i Marta Piasecka z pracowni Mood-studio
Zdjęcia: Lokum Studio Beata Czurakowska Photography

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także