PARTNER PORTALU
Małe mieszkanie w Warszawie. 32-metrowa kawalerka w kolorach ziemi!

Małe mieszkanie w Warszawie. 32-metrowa kawalerka w kolorach ziemi!

Autor: Justyna Łotowska
11 sie 2022 15:14

Mieszkanie o powierzchni 32 mkw znajduje się w Warszawie. Jest małe, ale bardzo wygodnie i ciekawie urządzone. We wnętrzu królują koloru ziemi. Boski greige prezentuje się rewelacyjnie.

  • Założeniem była aranżacja niewielkiej przestrzeni z zachowaniem pełnej funkcjonalności i komfortu użytkowania – eleganckiej, jasnej, przytulnej.

  • Wyburzenie - na rzecz części wspólnej - ściany, która pierwotnie oddzielała kuchnię od pozostałych stref mieszkania, pozwoliło otworzyć przestrzeń. 

  • Bazowa kolorystyka to biel, brązy oraz greige – barwa łącząca stonowaną szarość i delikatny beż

Czy kawalerka to dobry pomysł na designerską przygodę? Jak najbardziej – szczególnie wówczas, gdy stoi przed nami wyzwanie stworzenia aranżacji równocześnie eleganckiej i wysmakowanej, jak i w pełni funkcjonalnej. Przy odpowiednim podejściu okazuje się, że nawet niewielką przestrzeń można zmienić w ekskluzywny apartament gwarantujący wygodę życia w nieoczywistym otoczeniu.

32-metrowa kawalerka w kolorach ziemi

Niespełna 32-metrowa kawalerka w Warszawie stała się światem stonowanych odcieni i naturalnych materiałów. Bazowa kolorystyka to biel, brązy oraz greige – barwa łącząca stonowaną szarość i delikatny beż. Eksponując swoją neutralność, kreują rzeczywistość, której jednak daleko do zwyczajności.

Wśród prostych form zabudowy meblowej i miękkich fałd opadających tkanin uwagę zwracają kształty nieoczywiste, subtelnie zmiękczające małomówną oszczędność tła. Designerski fotel wypoczynkowy o wygiętej linii, komplet eleganckich krzeseł w strefie jadalnianej, tapicerowane wezgłowie łóżka pełnego otulających tekstyliów, obłe kształty oryginalnej umywalki – to elementy, które zdecydowanie królują w tej przestrzeni, łagodząc jej surową prostotę na równi z ciepłymi barwami ziemi. Towarzyszą im formy proste, lecz wymowne – kamienne półki, podświetlana zabudowa sypialniana, kubikowe oprawy oświetleniowe, minimalistyczna armatura. Całość to perfekcyjny eklektyzm modnych stylów, czerpiący z nich to, co najlepsze.

Mieszkanie pierwotnie podzielone było ścianką kuchenną – zrezygnowano z niej, tworząc strefę dzienną i powiększając optycznie dostępną kubaturę. Wygospodarowano również odpowiednią ilość miejsca do przechowywania, które subtelnie, nie zwracając na siebie uwagi, wtapia się w przestrzeń. Naturalną urodę całości podkreślają eleganckie materiały – kamienna okładzina ścienna, strukturalne tekstylia, ciepłe drewno, szkło i metal. Ich idealne proporcje kreują przytulny i klasycznie elegancki klimat mieszkania.

Założenia:

Aranżacja niewielkiej przestrzeni z zachowaniem pełnej funkcjonalności i komfortu użytkowania – eleganckiej, jasnej, przytulnej.

Wyzwania:

Urządzenie w pełni funkcjonalnej, acz niewielkiej kawalerki. Wygospodarowanie jak najwięcej miejsca na przechowywanie.

Interesujące rozwiązania:

Wyburzenie - na rzecz części wspólnej - ściany, która pierwotnie oddzielała kuchnię od pozostałych stref mieszkania. Optyczne podkreślenie części sypialnianej za pomocą dodatkowej ścianki z podświetleniem LED i kinkietami. Pionowa półka z okładziny z kamienia. Wydzielenie małej części wypoczynkowej z designerskim fotelem i stolikiem. Frezowane fronty. Umywalka o nietypowej formie. Designerskie oświetlenie.

Marki produktów w projekcie:

Armatura - Tres
Ceramika – Scarabeo
Kabina – Radaway
Deska podłogowa - Jawor Parkiet
Dekoracje okienne, zasłony - Szyte Wnętrza
Lampa wisząca oraz lampa w holu - Artemide
Lampy wpuszczane - Labra
Stół - SF Meble
Krzesła - Moma Studio
Fotel i stolik szklany - 9design

Kuchnia

Kuchnia w niespełna 32-metrowej kawalerce w Warszawie stała się światem stonowanych odcieni i naturalnych materiałów. Bazowa kolorystyka to biel oraz greige – barwa łącząca stonowaną szarość i delikaty beż. Eksponując swoją neutralność, kreują rzeczywistość, której jednak daleko do zwyczajności. Wśród prostych form zabudowy meblowej uwagę zwracają kształty nieoczywiste, subtelnie zmiękczające małomówną oszczędność tła. Mieszkanie pierwotnie podzielone było ścianką kuchenną – zrezygnowano z niej, tworząc strefę dzienną i powiększając optycznie dostępną kubaturę. Naturalną urodę całości podkreśla kamienna okładzina ścienna.
• kuchnia otwarta na salon i hol
• minimalistyczna aranżacja bazująca na bieli i beżach
• kamienna okładzina ścienna
• biała zabudowa meblowa, górne szafki w kolorze greige z frezowanymi frontami
• strefa jadalni z okrągłym stołem i krzesłami o miękkiej formie
• zlewozmywak ukryty w blacie

Sypialnia

Czy kawalerka to dobry pomysł na designerską przygodę? Jak najbardziej – szczególnie wówczas, gdy stoi przed nami wyzwanie stworzenia aranżacji równocześnie eleganckiej i wysmakowanej, jak i w pełni funkcjonalnej. Przy odpowiednim podejściu okazuje się, że nawet niewielką przestrzeń można zmienić w ekskluzywny apartament gwarantujący wygodę życia w nieoczywistym otoczeniu. Niespełna 32-metrowa kawalerka w Warszawie stała się światem stonowanych odcieni i naturalnych materiałów. Bazowa kolorystyka to biel, brązy oraz greige – barwa łącząca stonowaną szarość i delikaty beż. Eksponując swoją neutralność, kreują rzeczywistość, której jednak daleko do zwyczajności.
• przytulna kolorystyka bazująca na beżach i szarościach
• specjalna przed-ścianka z efektownym podświetleniem LED i kinkietami w kształcie kubików
• wezgłowie w formie zabudowy z drewna w ciepłym odcieniu z szafkami nocnymi
• tapicerowane wezgłowie
• tapeta
• pionowa półka z okładziny z kamienia
• designerski fotel o miękkiej formie
• mały stolik
• minimalistyczna zabudowa z miejscem do przechowywania

Łazienka

Łazienka w niespełna 32-metrowej kawalerce w Warszawie stała się światem stonowanych odcieni i naturalnych materiałów. Bazowa kolorystyka to biel, brązy oraz greige – barwa łącząca stonowaną szarość i delikaty beż. Eksponując swoją neutralność, kreują rzeczywistość, której jednak daleko do zwyczajności. Wśród prostych form uwagę zwracają nieoczywiste, obłe kształty oryginalnej umywalki.
• minimalistyczna aranżacja bazująca na bieli, szarościach i beżach
• komfortowa kabina prysznicowa
• zabudowa z kamienia z oryginalną umywalką
• bateria podtynkowa
• zabudowa stelaża i meblowa z frezowanymi frontami

Projekt i zdjęcia: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także