PARTNER PORTALU
Mieszkanie dla pary: stonowane kolory i naturalne materiały!

Mieszkanie dla pary: stonowane kolory i naturalne materiały!

Autor: Justyna Łotowska
23 lut 2022 07:50

Małżonkowi chcieli tak zaaranżować swe nowe mieszkanie, żeby stało się bezpieczną przystanią, w której mogliby wyciszyć emocje, zapomnieć o stresach i dobrze odpocząć po zabieganym dniu. Przygotowany przez architektkę wnętrz Małgorzatę Górską-Niwińską z Pracowni Architektonicznej MGN projekt w pełni zaspokoił ich życzenia.

To na tyle duży apartament, że można było wykroić z niego całkiem spore trzy pokoje, jednak właścicielom na tym nie zależało. Zamiast trzech mniejszych pokoi woleli dwa, w tym jedno bardzo przestronne, w którym mogliby przyjmować naraz wielu gości, nie martwiąc się o to, czy się pomieszczą i gdzie usiądą. I właśnie taki, w pełni odpowiadający potrzebom pary, układ wnętrza zaplanowała poproszona o przygotowanie projektu Małgorzata Górska-Niwińska.

Duży salon z kuchnią i jadalnią

Największą powierzchnię mieszkania przewidziała na strefę dzienną z otwartą kuchnią, jadalnią i salonem. Pozostały metraż podzieliła na sypialnię, łazienkę (też niemałe) oraz garderobę i przedpokój.

Aranżacja tych pomieszczeń zadziwia spójnością. Do wykończenia każdego z nich użyto takich samych materiałów – naturalnych, które wywołują skojarzenia z przyrodą, co działa odprężająco i relaksująco. We wszystkich panuje też jednakowy styl i jest identyczna kolorystyka z dominującymi jasnymi beżami i bladymi szarościami.

To barwy neutralne, odbierane jako obojętne i niewywołujące negatywnych emocji, czyli bardzo spokojne, a o to właśnie właścicielom chodziło. Żeby jednak tak stonowany wystrój nie wydawał się mdły, użyto wielu odcieni tych kolorów i dodano akcenty czerni, które wprowadziły wyrazisty, silniej działający kontrast.

Wnętrze inspirowane latami 70.XX wieku

Celowi ożywienia aranżacji służyło również dające wrażenie bogactwa zróżnicowanie struktur i faktur materiałów, zestawienie powierzchni matowych z błyszczącymi, a także niejednorodnych form. Obok mebli i dodatków o kubicznych kształtach pojawiają się obłe i nieregularne. Część z nich nawiązuje do znów będącego trendy wzornictwa z lat 70. XX wieku, ale daleko im do krzykliwości tamtego okresu.

To uproszczona, bardzo złagodzona wersja designu sprzed pięciu dekad, odwołująca się do jego najlepszych cech, które przetrwały próbę czasu. Można więc powiedzieć, że ponadczasowa. Nie ma więc obawy, że wyposażenie mieszkania znudzi się szybko i będzie w przyszłości razić swym niemodnym wyglądem, jak to bywa z bardziej ekstrawaganckimi projektami.

Projekt wnętrza: Małgorzata Górska-Niwińska z Pracowni Architektonicznej MGN

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także