Minimalistyczne wnętrze w Japonii

Minimalistyczne wnętrze w Japonii

Autor: Anna Sołomiewicz
06 lis 2017 11:31

Japończycy to miłośnicy oszczędnych form i funkcjonalnych rozwiązań. Zapraszamy do obejrzenia nowoczesnego mieszkania w centrum Tokio!

Zlokalizowane w finansowej dzielnicy jednej z największych metropolii świata mieszkanie, zostało poddane gruntownej renowacji. Właściciele to małżeństwo – Pan domu w wieku 40+ lat i Pani domu w wieku lat 30+, którzy nabyli lokal z uwagi na bliskie sąsiedztwo ich miejsc pracy.

Czyste i przestronne

Oboje oczekiwali od przestrzeni przestronności oraz efektu czystości i sterylności – bez typowego „domowego” klimatu. Projektant Kozo Yamamoto, założyciel pracowni PANDA, miał za zadanie stworzenia nowoczesnej, minimalistycznej przestrzeni. Miały się w niej znaleźć: przestrzeń dzienna z kuchnią, jadalnią i salonem, sypialnia master bedroom, gabinet oraz pokój gościnny, z możliwością zaadaptowania w przyszłości na dziecięcy.

Wzdłuż przekątnej ściany

Rezultatem połączenia marzeń klientów i wizji architekta jest projekt Room 407 - wnętrze o oszczędnej formie, ale z odrobiną kreatywnego szaleństwa. Postawiono na liczne schowki, pozwalające utrzymać uporządkowaną, czystą przestrzeń. Autor projektu nie chciał jedynie powiększyć przestrzeni poprzez zwykłe wyburzenie ścian działowych. Zrezygnowano z niektórych pomieszczeń, dodano również nowe.

Wszystkie pokoje zostały zlokalizowane wzdłuż nowo powstałej przekątnej ściany, nadając minimalistycznej stylistyce futurystycznego wyrazu i lekko fantazyjnego charakteru. We wnętrzu dominują biel i czerń, choć nie brak też szarych akcentów.

Dwa podstawowe kolory ścierają się ze sobą i tworzą geometryczne płaszczyzny, poprowadzone pod skosem. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskano wrażenie daleko sięgającej perspektywy, która optycznie powiększa wnętrze.

Projekt: PANDA: Kozo Yamamoto architectural office

Zdjęcia: Koichi Torimura

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także