×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesne, eleganckie mieszkanie - projekt z charakterem

Nowoczesne, eleganckie mieszkanie - projekt z charakterem

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
16 wrz 2019 10:27
Aktualizacja: 17 wrz 2019 10:58

Ciekawe akcenty wykończeniowe oraz męski charakter przestrzeni – takie były główne założenia projektu. Tym, co od razu przyciąga wzrok we wnętrzu jest odważna kolorystyka pomieszczeń.

Architekt Joanna Rej stworzyła oryginalne wnętrze z „pazurem”, dopasowane do potrzeb mieszkającego tutaj kawalera. Zdecydowaną rękę projektantki widać zwłaszcza w salonie, gdzie ścianę za szafką RTV zdobi wykonana na zamówienie oryginalna czarna zabudowa. Pomiędzy mocowane do gładkiej płyty lamele rozmieszczono oświetlenie LED, co nadaje całości przestrzennego, futurystycznego charakteru. Często ścianki RTV to malowane ściany lub rozbudowane systemy półek. Tutaj zależało nam na czystej oraz ciekawej formie mebla. Dodatkowo, męski akcent wprowadza ciemny kolor zabudowy – wyjaśnia Joanna Rej. Ścianka wyglądała rewelacyjnie w projekcie, jednak na żywo wywołuje naprawdę duży uśmiech na twarzy. Wygląda genialnie! Szczególnie w momencie podświetlania taśm ledowych – dodaje z dumą autorka projektu. Ciemna kolorystyka w połączeniu z bielą pozostałych ścian i szarymi meblami tworzy uniwersalną bazę dla wyrazistych dodatków, które w tym wnętrzu wiodą zdecydowany prym: od intensywnie żółtego fotela, przez motywy roślinne i zwierzęce, po niezwykłą lampę marki Kare Design, nawiązującą formą jednocześnie do pająka i instrumentów muzycznych.

Nietuzinkowy akcent aranżacyjny, jakim jest ścianka RTV rozciąga się na długość niemal całego pomieszczenia, spajając wizualnie strefę wypoczynku i kuchnię, z którą salon tworzy otwartą przestrzeń dzienną. Dodatkowym elementem łączącym obie przestrzenie jest faktura frontów kuchennych imitująca beton, wieńcząca również wspomnianą ściankę oraz drewniana deska, która częściowo pokrywa również podłogę w kuchni. Podczas, gdy zabudowa meblowa nawiązuje do aranżacji salonu, rolę elementu wyznaczającego umowną granicę pomiędzy przestrzenią przygotowywania posiłków, a miejscem odpoczynku jest półwysep kuchenny z przedłużonym blatem funkcjonującym jako stół dla czterech osób. Samą kuchnię zdominowały różne odcienie szarości, zamknięte w nowoczesne formy i funkcjonalne rozwiązania. Pomieszczenie zostało wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty: AGD w wysokim słupku, lodówkę w zabudowie, zlewozmywak przy oknie, płytę kuchenną czy też okap w górnej zabudowie, którą podzielono na dwa rzędy płytszych (niższych) i głębszych szafek przy suficie.

Szarości królują również w sypialni, gdzie połączono je z odrobiną zielonkawych odcieni na pięknej tapecie marki Wonder Wall Studio zdobiącej ścianę nad łóżkiem. Matowe, szare fronty wysokiej, obszernej zabudowy meblowej zestawiono z dużą lustrzaną taflą, która optycznie powiększa wnętrze oraz detalami w kolorze jasnego drewna, które z kolei ocieplają wizualnie aranżację przestrzeni. Szarawą tonację spotkamy również w łazience, choć tutaj autorka zrezygnowała z drewnianych elementów ocieplających wnętrze, stawiając na detal w postaci srebrnej mozaiki. Dodała ona pomieszczeniu odrobiny blichtru i szyku, idealnie harmonizując z elegancką konsolą, która zastąpiła klasyczną szafkę pod umywalkę. Inwestor zaufał mojej propozycji i ostatecznie był bardzo zadowolony ze swojej decyzji – opowiada Joanna Rej. Myślę, że decyzję tę spowodował również fakt, iż cała przestrzeń lustrzanej powierzchni nad umywalką oraz WC to szafka. Dzięki takim zabiegom projektowym wykorzystania przestrzeni, łazienka jest nie tylko ładna i ciekawa w swoich rozwiązaniach, ale również funkcjonalna – wyjaśnia projektantka. Łazienka – choć chłodniejsza w wizualnym odbiorze – zachowuje stylistyczny związek z resztą mieszkania. Gresowe płytki na ścianach mają taką samą fakturę imitującą beton jak fronty zabudowy kuchennej i płyta na ścianie w salonie, z kolei imitujące marmur płytki podłogowe spotkamy także w przedpokoju i na podłodze w strefie roboczej w kuchni.

Projekt: arch. Joanna Rej; Rej Concept; rejconcept.pl

Realizacja: Gama Design, www.wykonczeniapodklucz.pl

Zdjęcia: Marta Behling /Pion Poziom Fotografia Wnętrz

Tekst: Anna Sołomiewicz 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także