Nowoczesny dom pod Poznaniem. Drewno w salonie, szara kuchnia!

Nowoczesny dom pod Poznaniem. Drewno w salonie, szara kuchnia!

Autor: Ewa Kozioł
23 cze 2022 12:17

Dom pod Poznaniem urządzony jest nowocześnie i bardzo wygodnie. Mimo oszczędnej kolorystyki we wnętrzu nie brakuje ciekawych niuansów czy gry pomiędzy fakturami i materiałami.

  • Dom pod Poznaniem to przykład wysmakowanej równowagi pomiędzy funkcją i estetyką. Jego właściciele oczekiwali jakości, minimalizmu i unikalnie zaprojektowanych rozwiązań.
  • W salonie odcienie szarości zostały skontrastowane z ciepłym odcieniem naturalnego drewna.
  • Antracytowe fronty mebli kuchennych, blaty i część ścian wykończone sąmatowym kwarcytem Negresco.

Tutaj każdy detal charakteryzuje się wysoką jakością materiału i perfekcyjnym wykonaniem. Projekt bezkompromisowo opiera się na tym, co najlepsze. Mimo oszczędnej kolorystyki wnętrze jest pełne ciekawych niuansów, gry pomiędzy fakturami i materiałami. A przede wszystkim jest to przestrzeń, w której przyjemna jest zarówno codzienna, jak i odświętna krzątanina.

Salon z wiszącym regałem

Salon spaja estetycznie całą przestrzeń domu. To tu swoją kontynuację mają kuchenne odcienie szarości, i to tu skontrastowane one zostały z ciepłym odcieniem naturalnego drewna. W salonie znajduje się m.in. specjalnie zaprojektowany wiszący regał wykonany przez Zajc. Mebel ma miejsce na telewizor, który w każdej chwili można zasłonić ruchomym panelem fornirowanym naturalnym dębem. To samo wykończenie powtarzają nieregularnie rozmieszczone przegródki półek. Pozostała część mebla pokryta jest najnowszej generacji laminatem o welwetowej teksturze.

Kuchnia otwarta na salon

Wykonana na wymiar kuchnia pochodzi od marki Zajc. Są to właściwie dwie kuchnie – reprezentacyjna i czysto techniczna, do której wejście prowadzi przez wysoką zabudowę meblową. Tę pierwszą, otwartą na salon i niezwykle elegancką, kształtuje antracytowy kolor frontów oraz blaty i część ścian wykończone matowym kwarcytem Negresco. Zachwyca on subtelnym i delikatnym wzorem jasnych żył na czarnym tle. Wprowadza odrobinę estetycznego zamieszania w tę minimalistyczną przestrzeń.

Kuchnię uzupełnia duża wyspa umożliwiająca wspólne gotowanie czy spożywanie posiłków. Meble pokryte są specjalnym laminatem, dzięki któremu na powierzchniach nie pozostają ślady palców. Dominują tu odcienie szarości, czerni i bieli, które ociepla naturalne drewno i brązy sąsiadującego z kuchnią salonu. Z kolei kuchnia techniczna to typowo funkcjonalna przestrzeń służąca do zmywania naczyń i przechowywania żywności.

Garderoba walk-in

Garderoba typu walk-in to także produkt wybrany z oferty firmy Zajc. Mieści się ona w osobnym, jasnym pomieszczeniu z dużym oknem. Na wygodną strefę do przechowywania składają się wykonane na wymiar szafy z pełnymi drzwiami i przeszkloną sekcją oraz komoda-wyspa przeznaczona na rozmaite akcesoria. Część z nich jest widoczna przez szklany blat. To niezwykle modne obecnie rozwiązanie nawiązuje do eleganckich butików.

Meble wykończone są najnowszej generacji laminatem o matowej, przypominającej welwet teksturze, na której nie zostają ślady palców. Wnętrza szaf są precyzyjnie zorganizowane i dopasowane do indywidualnych potrzeb właścicieli. W przeszklonej części zamontowane są pod odpowiednim kątem półki na kolekcję butów.

Autorka projektu: Ewelina Jankowska, EV Architects, www.ev-architects.pl

Zdjęcia: Tom Kurek

Zobacz także Piękny dom w Józefowie. Nowoczesny salon, biała kuchnia. Zobacz rodzinne wnętrze!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także