Piękna metamorfoza domu z lat 80-tych. Zobaczcie jej efekty!

Piękna metamorfoza domu z lat 80-tych. Zobaczcie jej efekty!

Autor: Justyna Łotowska
07 paź 2020 09:09

160-metrowy dom odziedziczony po bliskich został bardzo gruntownie wyremontowany tak, by zapewnić to, na czym jego przyszłym mieszkańcom zależało najbardziej - światło i przestrzeń. Jak wam się podobają efekty tej metamorfozy?

Remont 40-letniego domu nigdy nie jest sprawą łatwą, zwłaszcza jeśli środki na jego odnowienie nie są zbyt duże, a sam budynek ma sporo ograniczeń wynikających z wysokości i układu pomieszczeń. Nie inaczej było w przypadku znajdującej się pod Barcelona posesji, którą na zlecenie dwójki inwestorów odmienili architekci z hiszpańskiej pracowni Gokostudio.

Czytaj także: Nowoczesny dom z Krakowa: nietypowa bryła i ciekawe, jasne wnętrze

Właścicielom zależało na prostym i bezpretensjonalnym wnętrzu, pełnym światła i przestronnym. Najtrudniejszym aspektem tego projektu było to, że sam układ budynku miał niewiele wspólnego z potrzebami przyszłych mieszkańców - wybudowany w latach 80-tych dom charakteryzował się pomieszczeniami o wysokości 2,5 metra i wieloma małymi pokojami-klitkami. Architekci włożyli więc wiele wysiłku, aby projekt dostosować do oczekiwań inwestorów. Otworzyli cały parter na ogród projektując ogromne przesuwne okno. Cała część dzienna (salon, jadalnia i kuchnia) także została otwarta i stała się jedną wspólną przestrzenią. Na piętrze zrezygnowano z jednego pokoju, aby główna sypialnia otrzymała pożądane światło i przestrzeń. Na poddaszu zaprojektowano z kolei pomieszczenie spełniające funkcję domowego biura. 

Projekt i zdjęcia: Gokostudio Architecture (Hiszpania)
Oddanie projektu: wrzesień 2019 r.
Budżet remontu: 150 tys. euro

Zobacz również: Nowoczesne wnętrze: piękne i bardzo wygodne. Ten dom zachwyca!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także