PARTNER PORTALU
Piękne, jasne wnętrze. Zobacz nowoczesny dom w Holandii

Piękne, jasne wnętrze. Zobacz nowoczesny dom w Holandii

Autor: Anna Sołomiewicz
06 kwi 2017 09:21

Dom położony nieopodal parku krajobrazowego, na skraju wydm Kennemel w Holandii, imponuje nowoczesną bryłą i projektem wnętrz pozostających w bezpośrednim związku z otaczającym krajobrazem.

Piękny, nowoczesny dom został zaprojektowany przez architektów z pracowni Paul de Ruiter. Projekt wnętrz powierzono pracowni i29 interior architects. Zarówno projektanci bryły, jak i wnętrza postawili na minimalizm i proste, geometryczne kształty.

Bryła budynku nawiązuje do stylistyki kostki, z wysuniętym do przodu drugim piętrem. Fasady od strony północnej i południowej niemal w całości przeszklono, pozwalając na nieograniczony dostęp światła do wnętrza domu. Budynek ma dwie kondygnacje: piwnicę, przechodzącą w parter oraz posadowione cześciowo na stoku wzgórza piętro.

Domowi towarzyszą liczne energooszczędne rozwiązania - budynek został odpowiednio zaizolowany oraz wyposażony w kolektory słoneczne, pompę ciepła i zielony dach. Ekologiczny charakter miejsca odczuwa się także w projekcie wnętrz.

Architektom z pracowni i29 zależało na tym aby zaprosić naturę, otaczającą budynek do jego wnętrza. Z tej idei zrodził się pomysł zastosowania jako dominującego materiały wykończeniowego paneli z drewna sosnowego. Poszczególne pomieszczenia we wnętrzach dzielą i spajają duże drewniane powierchnie. Ściany, drzwi, meble a nawet obudowa kominka - wszystko wykonano z tego materiału. Naturalny materiał w połączeniu z panoramicznymi przeszkleniami, stalą i betonem tworzy nowoczesną, estetyczna kompozycję.

We wnętrzu panuje uporządkowany minimalizm. Proste kształty i linie zamknięto w klasyczne, uniwersalne barwy. Króluje tutaj jasny kolor sosnowego drewna w towarzystwie bieli na nieprzeszklonych ścianach. Podłogi wykończono szarym linoleum, a gdzieniegdzie odnajdziemy mocniejszy, czarny akcent - czy to w postaci stołu jadalnianego, czy też nowoczesnej wyspy kuchennej.

Projekt: i29 interior architects.

Zdjęcia: i29 interior architects.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także