×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Piękne mieszkanie na Pradze w Warszawie. Niebieska kuchnia, czarne lamele w salonie!

Piękne mieszkanie na Pradze w Warszawie. Niebieska kuchnia, czarne lamele w salonie!

Autor: Ewa Kozioł
Dodano: 22 cze 2022 20:31
Zaktualizowano: 23 cze 2022 11:33

Mieszkanie na warszawskiej Pradze zostało zaprojektowane dla młodego małżeństwa z dzieckiem. Jest minimalistyczne i pełne energii. We wnętrzu króluje kolor niebieski. Zawładnął całą strefą kuchenną!

  • Projekt wnętrza przywodzi na myśl minimalizm z delikatnym kolorystycznym twistem.
  • Kolor niebieski zawładną całą strefą kuchenną. 
  • W salonie stanęła ogromna i wygodna sofa w towarzystwie okrągłego dywanu z modnymi przetarciami.

Nowy apartament na Pradze przykuł uwagę dwojga młodych ludzi bliskością zielonej okolicy, gdzie po pracy można odpocząć, aktywnie spędzając czas. Właściciele wcześniej mieszkali we wnętrzu pełnym szarości. Mimo że lubią ten kolor teraz zapragnęli nieco więcej barwnej energii. O pomoc w aranżacji poprosili architektkę Maję Śmichurę z pracowni Architektury Wnętrz Deer Design. Wybór padł na wyjątkowy odcień niebieskiego, który zawładnął całą strefą kuchenną. 

Kolor niebieski we wnętrzu

Projekt wnętrza przywodzi na myśl minimalizm z delikatnym kolorystycznym twistem. Wnętrza osadzono mocno w trendach, szczególnie w klimacie industrialnym. Czarne detale dodają charakteru ciepłym drewnianym elementom i spokojnym odcieniom koloru niebieskiego. Zabudowa kuchenna tworzy kojące dla oczu tło, z którym świetnie współgrają dębowe wykończenia desek podłogowych, szlachetnej linii stołu Avangarde z polskiej manufaktury Miloni, mebla, który urzekł właścicieli ciekawą linią blatu i oskrzyni, podciętych w niesymetrycznym podziale. Na uwagę zasługuje także ściana TV, stworzona z czarnych dekoracyjnych lameli.

Minimalistyczny klimat

Wszystkie szafki kuchenne celowo zaprojektowano bez dodatkowych faktur i uchwytów, co sprawiło, że wnętrza mają jeszcze więcej harmonii i minimalistycznego sznytu. Dla podkreślenia loftowego charakteru wnętrza, nad wyspą powstała konstrukcja z metalu, która służy jako półka na wino, kryjąc w sobie okap wyspowy wykonany ze szkła.

W salonie dla podkreślenia zamiłowania właścicieli do koloru stanęła ogromna i wygodna sofa w towarzystwie okrągłego dywanu z modnymi przetarciami. Przechodząc przez niebieski korytarz, w którym pracownia stolarska Deer Wood stworzyła szafę w lustrzanych frontach z czarnymi detalami, można trafić do łazienki, w której króluje surowy klimat i monochromatyczny aranż. Szarość, która przypomina naturalny kamień, została oświetlona zimnym, białym światłem. Taki duet stworzył we wnętrzu wrażenie sterylności i skandynawskiego oddechu.

– W projekcie udało się nam połączyć proste formy z ciekawym stołem Miloni, sofą Rosanero i odważnym kolorem łóżka z NAP. Zachowaliśmy naturalny look, minimalistyczny klimat i dodaliśmy do tego szczyptę odwagi – mówi Maja Śmichura z Deer Design.

Autorzy projektu: Maja Śmichura, pracownia Architektury Wnętrz Deer Design, www.deerdesign.pl

Fot: Marta Wołosz-Molenda, pracownia fotografii Positiff

Zobacz także Rodzinny dom pod Warszawą. Przytulny salon, szara kuchnia. Ale piękny!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także