×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Szare wnętrze dla miłośników minimalizmu

Szare wnętrze dla miłośników minimalizmu

Autor: Justyna Łotowska
18 gru 2020 12:20

116-metrowe mieszkanie w nowoczesnym, minimalistycznym i chłodnym stylu zwraca uwagę przestronnością, niepowtarzalnym rytmem  pionowych i poziomych płaszczyzn, grą światła i cienia oraz ciekawymi fakturami i materiałami.

Szare wnętrze łączy w sobie dużą dawkę ascezy i funkcjonalność. Odcienie szarości podkreślają zastosowane tu naturalne materiały: kamień i szkło. Ściany pomalowano w różne kolory szarości, które kontrastują z czarnym kamiennym kominkiem i czarnymi meblami. Odcienie szarości i czerń dominują także w głównej sypialni, z której przesuwne szklane drzwi prowadzą do szafy i łazienki zaprojektowanej w oparciu o czyste linie - z kwadratowym lustrem i idealnie owalną wanną. 

Architekci z pracowni Mono położyli w trakcie pracy nad tym projektem duży nacisk na współpracę z projektantami i markami, które są znane z unikalnych projektów o zrównoważonym i lokalnym podejściu. W przypadku kuchni i szaf na zamówienie projektanci współpracowali w całości z ukraińskimi producentami mebli, tworząc systemy przechowywania zorientowane na użytkownika. W przypadku tapicerki, przestrzeń została wyposażona w przytulny fotel Vitra i sofę Poliform.

Projekt: Viktoria Oskilko, Marta Melekhina, Agun Yeganyan, Mono Architects (Ukraina)
Data powstania projektu: 2020 r.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także