100-metrowe mieszkanie w Warszawie. Mech na ścianie w salonie!

100-metrowe mieszkanie w Warszawie. Mech na ścianie w salonie!

Autor: Ewa Kozioł
01 lip 2022 08:28

Mieszkanie o powierzchni 100 m² urządzone jest nowocześnie, ale nie minimalistycznie. We wnętrzu dominuje naturalne drewno dębowe, szarości, grafity, biel i czerń. Szalenie efektownie na ścianie w salonie prezentuje się mech chrobotek.

 • W mieszkaniu znajduje się tu strefa dzienna z otwartą na salon kuchnią, sypialnia rodziców z prywatną łazienką i garderobą, gabinet, pokój dziecka oraz łazienka dostępna z korytarza.
 • We wnętrzu dominuje naturalne drewno dębowe, szarości, grafity, biel i czerń.
 • Ścianę za kanapą w salonie zdobią dekoracyjne płyty z betonu architektonicznego oraz szalenie efektowny mech chrobotek.
 • Przestrzeń wypoczynkową od kuchni oddziela wyspa wykończona w całości (blat oraz fronty szafek) szarym spiekiem kwarcowym.

Mieszkanie zostało zaprojektowane dla pary spodziewającej się dziecka. Znajduje się w Warszawie, na parterze kameralnego apartamentowca. Do mieszkania przynależy także duży, bo aż 150-metrowy ogród. Wnętrza ma bardzo wygodny układ, który idealnie spełnia potrzebny trzyosobowej rodziny. Znajduje się tu strefa dzienna z otwartą na salon kuchnią, sypialnia rodziców z prywatną łazienką i garderobą, gabinet, pokój dziecka oraz łazienka dostępna z korytarza.

Nowoczesne i trochę loftowe

Wnętrze urządzone jest nowocześnie, ale nie minimalistycznie. Mamy tu trochę akcentów nawiązujących do stylu loftowego – metalowy regał w gabinecie, metalowa półka nad wyspą kuchenną, płyty z betonu architektonicznego w salonie. We wnętrzu pojawia się także dość dużo elementów dekoracyjnych na ścianach, a nawet sufitach, na czym bardzo zależało właścicielom. Są to płycinowe wykończenia ścian sypialni i gabinetu, betonowe płyty i chrobotek w salonie, deseczki drewniane z ledowym oświetleniem w łazience. 

We wnętrzu dominuje naturalne drewno dębowe, na posadzce w sęcznej klasie typu rustic (postarzane), szarości, grafity, biel, czerń. Akcent koloru pojawia się na ścianach w sypialni oraz w gabinecie (niebieski wpadający w turkusowy odcień). W strefie dziennej dominują ciemne barwy nawiązujące do industrialnego klimatu. Jasne są natomiast łazienki, w których zastosowano taką kolorystykę ze względu na mały metraż i brak dopływu światła dziennego. 

Mecha na ścianie w salonie, wyspa w kuchni

Salon, kuchni i jadalnia tworzą wspólną, otwartą strefę dzienną. Jest tu miejsce na spokojny odpoczynek przy dobrym filmie czy wspólne gotowanie. W salonie uwagę zwraca ściana za kanapą. Zdobią dekoracyjne płyty z betonu architektonicznego oraz szalenie efektowny mech chrobotek. Właścicielom bardzo zależało na umieszczeniu we wnętrzu biokominka. Ostatecznie jedna w salonie powstała półka pod tv przeznaczona na dużą ilość świec, które mają pełnić podobną funkcję dekoracyjną.

Przestrzeń wypoczynkową od kuchni oddziela wyspa wykończona w całości (blat oraz fronty szafek) szarym spiekiem kwarcowym. Całość wygląda minimalistycznie, ale i bardzo efektownie. Okap został wbudowany wyspę (wysuwa się z wyspy, gdy jest potrzebny), dzięki czemu nad wyspą znalazło się miejsce na metalowo-szklaną konstrukcję dekoracyjną z półkami.

Mała sypialnia z jasną łazienką

Sypialnia jest niedużym pomieszczeniem, z którego wydzielono strefę snu z wygodnym łóżkiem oraz garderobę. Aby, optycznie powiększyć pomieszczenie jedna ścianka boczna w całości wyłożona została lustrami.

Przy sypialni znajduje się mała łazienka. Z uwagi na nieduży metraż i brak okna urządzona została w bieli. Jedyny akcent stanowi tu wielkoformatowy spiek kwarcowy ze wzorem imitującym marmur Calacata. Stylistyka jest minimalistyczna, forma ceramiki i armatury łazienkowej kanciasta. W dużej kabinie prysznicowej, na życzenie właścicieli, zastosowano dwa zestawy prysznicowe z dwoma deszczownicami. Łazienka mimo swoich niedużych rozmiarów posiada sporo ukrytych szafek do przechowywania kosmetyków (pod umywalką oraz nad stelażem wc).

Efektowna łazienka dla gości 

Łazienka dostępna od korytarza (tak zwana „dla gości”) jest zdecydowanie bardziej dekoracyjna. Na ścianach architektki zastosowały tu czarne i białe płytki z fakturą 3d, a na suficie drewniane lamele, między którymi ukryto oświetlenie ledowe. Umywalka jest wolnostojąca, a lustro zaczyna się od samej podłogi. Ta łazienka jest znacznie bardziej efektowna i zwracająca uwagę.

Najważniejsze elementy we wnętrzu

 • dwie baterie i dwie deszczownice w łazience przy sypialni
  wyspa kuchenna ze spieku
  metalowa konstrukcja wisząca nad wyspą
  beton architektoniczny i chrobotek na ścianie w salonie
  drewniane lamele z ledami w łazience gości 

Autorki projektu: Natalia Teixeira, Kasia Beresińska, pracownia TK Architekci, www.tkarchitekci.pl

Zdjęcia: pracownia TK Architekci

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także