PARTNER PORTALU
150-metrowy dom dla rodziny. Eleganckie wnętrze z jasny salonem i białą kuchnią!

150-metrowy dom dla rodziny. Eleganckie wnętrze z jasny salonem i białą kuchnią!

Autor: Ewa Kozioł
18 wrz 2022 16:15

149-metrowy dom znajduje się w Piotrkowie Trybunalskim. Został zaprojektowany dla trzyosobowej rodziny, prowadzącej aktywny tryb życia. Wnętrze jest eleganckie i ciepłe. Dominuje tu biel, szarości i beże, tworzącą niezwykle udaną kompozycję z naturalnymi materiałami.

  • We wnętrzu dominują biele, szarości i beże, które współgrają ze sobą i prezentują się elegancko. 
  • Naturalne materiały użyte jako wykończenia ociepliły przestrzeń domu, a drewno dodało tu przytulności.
  • W przestronnym salonie znajduje się duża, beżowa sofa oraz oryginalne, pomarańczowe siedzisko. 
  • Zabudowa kuchenna wykończona została przy pomocy jasnej, lakierowanej płyty, a połączono ją z dolnymi szafkami o drewnianych frontach.

Dom został zaprojektowany dla osób, które mają dwie, małe córki oraz są aktywne zawodowo. Rodzina jest także bardzo towarzyska, przez co w mieszkaniu często pojawiają się goście. Założeniem projektu stała się więc wygoda i funkcjonalność domu, w którym wydzielono strefy idealne do podejmowania różnych aktywności. Architekci postawili na elegancję oraz na ciepłą, przyjemną dla oka kolorystykę. We wnętrzach dominują więc biele, szarości i beże, które współgrają ze sobą i prezentują się elegancko. Naturalne materiały użyte jako wykończenia ociepliły przestrzeń domu, a drewno dodało tu przytulności.

Wygodna strefa dzienna

Wejście do domu zostało zaprojektowane tak, by już we wiatrołapie móc poczuć zachwyt nad nowoczesnymi aranżacjami. Przekraczając próg 149-metrowego domu natknąć można się na elegancki, jasny korytarz. Wiatrołap jest jasny i przestronny, a będąc w nim doskonale widać to, co kryje się głębiej. Wszystko to za sprawą sporych przeszkleń, które dodają wnętrzu uroku, a jednocześnie rozdzielają te dwie strefy od siebie.

Wiatrołap kieruje domowników do wnętrza dziennej strefy. Znajduje się tu przestronny salon, z dużą beżową sofą oraz oranżowym, oryginalnym siedziskiem. Nie mogło zabraknąć tu również ściany telewizyjnej. Tuż obok salonu znajduje się otwarta kuchnia połączona z niedużą jadalnią. Znalazł się tu obowiązkowo stół z wygodnymi, tapicerowanymi krzesłami, dzięki czemu rodzina może wspólnie jeść posiłki w miłej atmosferze. To jednak w kuchni znalazł się punkt centralny strefy dziennej. Jest to kamienna wyspa kuchenna, której przedłużeniem jest wspomniany już drewniany, rozkładany stół. Zabudowa kuchenna wykończona została przy pomocy jasnej, lakierowanej płyty, a połączono ją z dolnymi szafkami o drewnianych frontach.

Przytulne sypialnie rodziców i dzieci

Sypialnie, czyli strefy prywatne dostępne wyłącznie dla domowników, to z założenia najprzytulniejsze z wnętrz w tym domu. Korespondują one ze strefą prywatną, która stawia na jasną kolorystykę. Sypialnie zostały urządzone w bardzo modnym stylu, a architekci zadbali o wygodę domowników w maksymalnym stopniu. Wnętrze sypialni małżonków wypełniono stonowanymi kolorami, w beżowych odcieniach. Znalazło się tu duże, małżeńskie łóżko, obok którego zostały postawione nieduże nocne szafki. Zapewniło to wygodę oraz komfort małżonkom. Połączone zostały tu klasyczne elementy z elementami nowoczesnymi, przez co całość prezentuje się naprawdę świetnie i stylowo. Wyjątkowy charakter dopełniają sztukaterie oraz lustro.

Pokój dziewczynek został zdominowany przez jasną kolorystykę. Przełamana została ona przy pomocy pastelowych kolorów. Wnętrze jest spójne kolorystycznie i pięknie koresponduje z innymi wnętrzami, jakie znajdują się w tym domu. Pokój został ożywiony za pomocą dużego zagłówka. Jego ładny, pudrowo-różowy kolor nadaje wnętrzu dziecięcego, przytulnego charakteru. Bardzo ciekawym zabiegiem, który dodał pazura wnętrzu, a jednocześnie zapewnił charakterystyczny akcent, jest zastosowanie nietypowej zabudowy szafy z wyciętymi otworami w przyjemnych, błękitnych kolorach.

Subtelne łazienki

W domu znajdują się dwie wygodne łazienki. To niezbędne dla zachowania komfortu całej rodziny. Dzięki temu małżonkowie mają swoją łazienkę, zaś dziewczynki swoją. Obydwa wnętrza cechuje minimalistyczna elegancja. W łazience małżonków architekci postawili na kontrastujące kolory. Ważnym elementem jest tu duże lustro, a także szafka z umywalką. W łazience zapewniono maksimum wygody – znalazła się tu zarówno miska WC, jak i bidet. Część prysznicowa została wydzielona przy pomocy eleganckiej tafli szklanej. Dzięki temu oraz dzięki użyciu prostych form wykończeniowych z eleganckimi grafitami na czele, wnętrze prezentuje się ponadczasowo i elegancko.

Z kolei w łazience dziewczynek postawiono na ożywione dekory. Pojawił się tu przede wszystkim piękny różowy kolor płytek. Róż ponadto znajduje się na szafce umywalkowej. To jednak nie koniec oryginalnych rozwiązań. KaimWork postawili dodatkowo na oryginalne płytki w ciapki. Znalazły się one zarówno na podłodze, jak i na jednej ze ścian. Dodatkowo zadbano o maksymalny komfort dzieci, zapewniając w łazience dostęp zarówno do wanny, jak i kabiny prysznicowej.

Projekt wnętrza: Tomasz Kaim, Agnieszka Drużkowska, kaim.work

Wizualizacje: kaim.work

Zobacz także 120-metrowy dom pod Gdańskiem. Przytulny salon, elegancka kuchnia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także