PARTNER PORTALU
15 wyjątkowych pomysłów na podział wnętrza na strefy

15 wyjątkowych pomysłów na podział wnętrza na strefy

Autor: Katarzyna Masłowska
06 sie 2018 10:29

Jak funkcjonalnie podzielić mieszkanie na strefy? To zadanie niełatwe. Istnieją jednak różne triki, które w tym pomogą.

Gra kolorami

Tego typu aranżacja jest najbardziej przydatna w salonie z otwartą kuchnią. Często chcemy wydzielić tam miejsce na przygotowywanie posiłków, jadalnię, część wypoczynkową, a niekiedy też kącik do pracy.

Zobacz również: 15 najpiękniejszych wnętrz 2017 roku!

Wystarczy wówczas, że pomalujemy ściany na różne barwy. Najbezpieczniej jest łączyć pokrewne odcienie, na przykład dwie tonacje tego samego koloru. Pozwoli to zachować spójność stylu i nie spowoduje efektu nieestetycznego kontrastu. Warto zastosować spokojniejsze odcienie w miejscu pracy czy odpoczynku, czyli tam, gdzie najbardziej potrzebujemy się skupić.

Nastrojowe, punktowe światło

Inną metodą jest stosowanie rozbudowanego, punktowego oświetlenia. Pozwoli ono wyszczególnić miejsca, takie jak stół, blat kuchenny czy biurko. Dobrze doświetlona powierzchnia ułatwia pracę, a przy tym może zupełnie odmienić wygląd wnętrza.

Dodatkowe drzwi

Duże, otwarte przestrzenie można podzielić przesuwnymi drzwiami, chociażby podwieszanymi. To opcja warta rozważenia dla tych, którzy chcą zapewnić komfort swoim gościom nocującym w salonie. Modele wykonane z mlecznego szkła dodatkowo wpuszczą nieco światła do zamkniętej części pomieszczenia.

Łączenie materiałów

Wiele osób decyduje się na wykończenie podłogi kafelkami w przedpokoju czy kuchni. To rozwiązanie, które ma pomóc utrzymać powierzchnię w czystości. Atrakcyjnym wydzieleniem stref może być łączenie różnych materiałów. Punkt styku płytek ceramicznych z drewnem może przyciągać uwagę.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także