×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
27-metrowa kawalerka w Katowicach. Świetny projekt małego mieszkania

27-metrowa kawalerka w Katowicach. Świetny projekt małego mieszkania

Autor: Justyna Łotowska
16 sie 2021 12:29

Małe mieszkanie to duże wyzwanie. Nie inaczej było w przypadku tej niewielkiej kawalerki. Pomimo skromnego metrażu udało się stworzyć wygodną i funkcjonalną przestrzeń.

Każdy centymetr wnętrza tej małej, bo zaledwie 27-metrowej kawalerki w Katowicach został skrzętnie wykorzystany i przeanalizowany. Dla optycznego powiększenia przestrzeni architekci z pracowni Cechownia zastosowali ciekawy zabieg połączenia poszczególnych stref poprzez zastosowanie tych samych rozwiązań plastycznych.

W mieszkaniu przeważają jasne kolory – brudny błękit i delikatne beże. Dużo tu rozwiązań dedykowanych i skrojonych dokładnie pod potrzeby tego wnętrza i jego mieszkańców.  Fronty szaf w przedpokoju zostały wykończone lustrem. Poprzez ten zabieg na „dzień dobry" widzimy już część dzienną. A przede wszystkim lustrzane powierzchnie doskonale powiększają optycznie i rozjaśniają niewielką przestrzeń.

W kawalerce zaprojektowano niewielki aneks kuchenny z półwyspem, który służy jako niewielka jadalnia. Znalazły się przy nim stołki barowe, a blat wykończono płytą z rysunkiem kamienia. Tuż obok stworzono małą ściankę telewizyjną z bardzo ciekawą, ażurową zabudową. Naprzeciwko stanął zaprojektowany i wykonany na wymiar regał. W strefie wypoczynku króluje granatowa sofa i stoliki w skandynawskim stylu. 

Projekt wnętrz: Aleksandra Grzonka, pracownia Cechownia
Zdjęcia: Aleksandra Dermont

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także