27-metrowe mieszkanie w Gdańsku. Pięknie urządzona kawalerka!

27-metrowe mieszkanie w Gdańsku. Pięknie urządzona kawalerka!

Autor: Ewa Kozioł
04 lip 2022 15:34

Mieszkanie o powierzchni 27 m² znajduje się w Gdańsku nad samą Motławą. Mimo małego metrażu jest bardzo wygodne i zapewnia komfortowy odpoczynek po całym dniu zwiedzania. Aranżacja wnętrza jest lekka, subtelna i niezwykle przyjemna w odbiorze.

 • Wnętrze ma lekki, vintage’owy charakter.
 • W mieszkaniu dominują jasne kolory, które optycznie powiększają małe mieszkanie.
 • Biel tworzy piękną kompozycję z kojącym odcieniem szałwii widocznym zarówno na kuchennej zabudowie, jak i na płytkach w łazience.
 • Projektantce na tak małej powierzchni udało się też wygospodarować naprawdę sporo miejsca na przechowywanie.

Mieszkanie zostało zaprojektowane na wynajem krótkoterminowy, dla pary, która lubi aktywnie spędzać czas podczas city break’u. Architektka chciała, aby wnętrze naturalnie zachęcało do odpoczynku i dawało chwilę wytchnienia od tętniącego życiem miasta. Te założenia spełnia zarówno układ niedużej przestrzeni, jak i zastosowana kolorystyka.

Jasne wnętrze z dodatkiem zieleni

Wnętrze ma lekki, vintage’owy charakter. Wyjątkowy, niepowtarzalny klimat nadają mu mosiężne dodatki oraz rustykalne, ręcznie formowane płytki na ścianie. Ze względu na mały metraż w mieszkaniu dominują jasne kolory, które optycznie je powiększają. Biel tworzy piękną kompozycję z kojącym odcieniem szałwii widocznym zarówno na kuchennej zabudowie, jak i na płytkach w łazience. Całość jest lekka, subtelna i niezwykle przyjemna w odbiorze. W takim otoczeniu śniadanie będzie smaczniejsze, a kawa bardziej aromatyczna. 

Mała, ale bardzo wygodna przestrzeń

Wnętrze jest jednak nie tylko estetyczne, ale też bardzo wygodne. 27 metrów zostało dobrze zaplanowane i wykorzystane. Znajduje się tu niewielki, ale w pełni wyposażony aneks kuchenny z niską lodówką, piekarnikiem z mikrofalą i stylowym, zielonym okapem, pełnowymiarowy stół, kompletna strefa nocna, z dwuosobowym łóżkiem, szafkami nocnymi, telewizorem oraz łazienka z prysznicem walk-in. Projektantce na tak małej powierzchni udało się też wygospodarować naprawdę sporo miejsca na przechowywanie. Na szczególną uwagę zasługuje duża, pojemna zabudowa z przesuwnymi drzwiami, stanowiąca „ukryte” wejście do łazienki. Takie rozwiązanie pozwoliło na wydzielenie pełnowymiarowej strefy sypialnianej, a także w pełni wykorzystać niewielką powierzchnię, bez efektu wizualnego przesycenia wyposażeniem.

Bardzo ciekawym pomysłem we wnętrzu jest także przepierzenie na niskiej ściance. Lamele ustawione zostały pod kątem co zapewnia prywatność, dzięki czemu leżąc w łóżku nie mamy przed oczami całego aneksu kuchennego, a kolei wchodząc do mieszkania nie widzimy ani telewizora, ani łóżka. Ścianka ustawiona jest centralnie, więc dostęp do strefy nocnej zapewniony jest z obu stron. 

Produkty wykorzystane we wnętrzu

 • • Farby: Flugger Dekso 5
  • Podłoga: panele winylowe Therdex
  • Płytki: Equipe Masia Blanco, Equipe Splendours Green, Baldocer Eternal Pearl Natural
  • Armatura: Oltens
  • Meble: stolarz, kamieniarz, IKEA, Homla, Sklum, Hubsch, Westwing Collection
  • Okap: Franke
  • Podłużne uchwyty w białej zabudowie: OPA interiors
  • Uchwyty-gałki: skandynawskieuchwyty.pl (producent: Beslag Design)
  • Plakaty na ścianie: Desenio

Autorka projektu: Ksenia Polyakova, pracownia Polymetric

Zdjęcia: Nikita Polyakov

Zobacz także Piękne 50-metrowe mieszkanie na Woli w Warszawie. Drewno i kolory ziemi we wnętrzu!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także