30-metrowe mieszkanie w Gdańsku. To kawalerka, ale jaka wygodna!

30-metrowe mieszkanie w Gdańsku. To kawalerka, ale jaka wygodna!

Autor: Ewa Kozioł
03 cze 2022 09:11

Mieszkanie o powierzchni niespełna 30 mkw znajduje się budynku w Dwie Motławy w Gdańsku. Jest małe, ale bardzo funkcjonalne. Zadbała o to projektantka Ela Watras. Na niewielkiej powierzchni stworzyła wygodne, klimatyczne i przytulne wnętrze.

  • Na niespełna 30 metrach kwadratowych znajduje się kuchnia połączoną z jadalnią i sypialnią oraz oddzielna łazienka z prysznicem.
  • Główną ścianę zdobi we wnętrzu tynk strukturalny tworzący zgrany duet z podłogą wykończoną płytkami o delikatnej strukturze drewna. 
  • Mimo niewielkiego budżetu udało się zrealizować wnętrze przyjemne, spójne, klimatyczne.

Klimatyczne, przytulne mieszkanie zostało zaprojektowane na wynajem krótkoterminowy. Na niespełna 30 metrach kwadratowych znajduje się kuchnia połączoną z jadalnią i sypialnią oraz oddzielna łazienka z prysznicem. Dzięki dobremu zaplanowaniu każdej ze stref w przestrzeni wspólnej udało się stworzyć funkcjonalną przestrzeń, w której można odpocząć, przygotować posiłek i go wygodnie, wspólnie zjeść.

Układ wnętrza zaproponowany przez dewelopera nie do końca odpowiadał zarówno projektantce, jak i właścicielom. Przeszedł więc kilka istotnych zmian. W pierwotnym rozplanowaniu funkcjonalnym aneks kuchenny umieszczony był w części głównej – tu gdzie teraz stoi stół oraz zabudowa meblowa. Na przeniesienie kuchni w inne miejsce, to, w którym jest obecnie, pozwolił bardzo szeroki hol. Dzięki temu wnętrze stało się bardziej uporządkowane, wyznaczając tym samym strefę dzienną i kuchenną.

Główną ścianę zdobi we wnętrzu tynk strukturalny tworzący zgrany duet z podłogą wykończoną pięknymi, dobrej jakości płytkami o delikatnej strukturze drewna. Do klimatycznego charakteru wnętrza świetnie pasuje szerokie, wygodne łóżko z tekstylnym wezgłowiem oraz lustro wykonane według indywidualnego projektu. Ten nieco klasyczny styl przełamuje nowoczesna, prosta zabudowa aneksu kuchennego. Ze swoimi obłościami oraz kolorem dodaje całości lekkości i subtelności. Naprzeciwko aneksu zawieszona została komoda, której fronty wykonano z pionowych listewek. Podobny element dekoracyjny posiada również komoda na metalowych nóżkach naprzeciw łóżka.

Mimo niewielkiego budżetu udało się zrealizować wnętrze przyjemne, spójne, klimatyczne.

Autorka projektu: Ela Watras, Projectoria Studio, www.projectoria.pl

Zdjęcia: Martyna Jabłońska-Makowska, Martyna Soul Studio

Zobacz także 80-metrowe mieszkanie w Warszawie. Drewniane lamele i granatowa sofa!

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także