PARTNER PORTALU
36-metrowe mieszkanie w Warszawie. Nowoczesne i wygodne!

36-metrowe mieszkanie w Warszawie. Nowoczesne i wygodne!

Autor: Ewa Kozioł
11 kwi 2022 09:39

Mieszkanie o powierzchni 36 metrów kwadratowych znajduje się na warszawskim Powiślu. Mimo bardzo małej powierzchni jest wygodne. Wnętrze optycznie powiększają jasne, stonowane kolory, które zapewniają też spokój i harmonię w wiecznie tętniącej życiem stolicy.

Mieszkanie o powierzchni 36 metrów kwadratowych jest bardzo małe, ale i bardzo wygodne. Wnętrze, dzięki przemyślanym (i sprytnym) rozwiązaniom zapewnia zarówno miejsce na odpoczynek, jak i przestrzeń do pracy. – Wchodząc do mieszkania znajdujemy się w holu z bardzo pojemną szafą, z którego możemy udać się do łazienki lub prosto do salonu. Stamtąd mamy wgląd do dobrze doświetlonej kuchni i sypialni z miejscem do pracy. Wszystko to na zaledwie 36 metrach kwadratowych – opowiada Mariola Kowalska, autorka projektu wnętrza. 

W tak małym wnętrzu udało się architektom wydzielić przestrzeń nocno-sypialnianą, nie zabierając jednocześnie dostępu do światła pozostałym częściom mieszkania. Było to możliwe dzięki zastosowaniu przeszklonej ściany. Takiego efektu, jak podkreślają projektanci, nie zapewniłaby zwykła ściana działowa. 

Ażurowa, szklana ściana jest ciekawą dekoracją we wnętrzu, jak również elementem bardzo charakterystycznym. W części kuchennej ścianka została zamocowana na wyspie, zakończonej łukiem. Wprowadzenie opływowego kształtu łączy salon z kuchnią bez wizualnych przeszkód. Łuk został wykończony modnym lastryko, które poniekąd jest kontynuacją holu prowadzącego do mieszkania – tutaj jednak w formie subtelnego akcentu.

W całym wnętrzu dominuje jasna, stonowana kolorystyka i zespolenie dwóch światów – nowoczesnego i tego przedwojennego. Z miłości do historycznych perełek w mieszkaniu pojawiły się dwie szafki retro. Jedna z szafek została przerobiona i pełni funkcję miejsca do przechowywania pod umywalką w łazience, druga natomiast posłuży jako szafka dzienna w salonie.

Autorzy projektu: Mariola Kowalska, Gosia Kozieł, Filip Szutkowski, Studio Rysik, www.studiorysik.pl

Zdjęcia: Studio Rysik

Zobacz także Eleganckie wnętrze. Nowoczesne i klasyczne. Piękne mieszkanie w Warszawie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także