×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
38-metrowe mieszkanie w Warszawie. Nowoczesne i wygodne. Piękna kawalerka!

38-metrowe mieszkanie w Warszawie. Nowoczesne i wygodne. Piękna kawalerka!

Autor: Ewa Kozioł
16 marz 2023 14:16

38-metrowe mieszkanie znajduje się na warszawskim osiedlu Mirów. Niewielką przestrzeń zaprojektowano wygodnie i nowocześnie. We wnętrze dominuje biel, beż i czerń, uzupełniona chromowanymi wykończeniami i połyskiem luster.

  • Początkowo kawalerka miała odseparowaną kuchnię, jednak by 38-metrowe mieszkanie zyskało trochę przestronności i światła, zdecydowano się na zburzenie ścian kuchni.
  • Zamiast ściany wydzielającej sypialnię, architektka postawiła wysoką i funkcjonalną zabudowę meblową,
  • Mieszkanie jest eleganckie, ale i przyjemne dla oka – stąd główna kolorystyka to biel, beż i czerń, uzupełniona chromowanymi wykończeniami i połyskiem luster.

Obszar Mirowa bardzo się zmienił – zarówno między przedwojniem a latami 70., jak i między PRL-em a współczesnością, kiedy nazwy budynków i ulic równie szybko pojawiały się i znikały. Teraz to pożądany adres i tętniące serce biznesowej części stolicy z drapaczami chmur i modnymi miejscami, takimi jak Browary Warszawskie i Fabryka Norblina. Początkowo kawalerka miała odseparowaną kuchnię, jednak by 38-metrowe mieszkanie zyskało trochę przestronności i światła, zdecydowano się na zburzenie ścian kuchni. Dzięki temu uzyskano dobrze doświetloną przestrzeń dzienną z aneksem kuchennym i strefą jadalnianą.

Na tak małym metrażu architekt zależało na wyodrębnieniu, jak największej przestrzeni użytkowej – dlatego zamiast ściany wydzielającej sypialnię, architektka postawiła wysoką i funkcjonalną zabudowę meblową, która mieści nie tylko ubrania, ale dokumenty, sprzęty porządkowe czy odzież wierzchnią. Co więcej, zastosowane na zabudowie lustra od podłogi po sam sufit i od samego wejścia do końca mieszkania, optycznie powiększyły strefę dzienną. Dzięki nim wydaje się, że w tym niewielkim, ale bardzo przytulnym lokum w ciepłe miesiące pojawia się więcej słońca.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem było nadwieszenie zabudowy kuchennej nad posadzką. Dzięki temu zgrabnemu zabiegowi wygląda teraz jak zawieszona lekka szafka.

Klientowi zależało, by mieszkanie było eleganckie, ale i przyjemne dla oka - stąd główna kolorystyka to biel, beż i czerń, uzupełniona chromowanymi wykończeniami i połyskiem luster. Wnętrze w tej tonacji jest świetnym rozwiązaniem dla nowych domowników, którzy przez swoje dodatki mogą mu nadać osobistego charakteru. Uwagę zwracają kobaltowe dodatki – krzesła Meadow od The Goodliving co, poduszki, szkło i łóżko tapicerowane, które przez intensywność nadały życia i wyrazu wnętrzu. Aranżację wnętrz uzupełnia obraz „Kompozycja Harmonijna” Grzegorza Jarzynowskiego, współzałożyciela projektu artystycznego „Tusz za rogiem”, który funkcjonuje od 2012 roku w Warszawie.

Projekt wnętrza: Katarzyna Sosińska, pracownia Katarzyna Sosińska Interiors, www.instagram.com/katarzyna_sosinska_interiors/ 

Zdjęcia: MoodAuthors

Zobacz także 64-metrowe mieszkanie dla rodziny. Szary salon, biała kuchnia. Zobacz wnętrze po remoncie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także