45-metrowe mieszkanie w Warszawie. Elegancka kuchnia, nowoczesny salon!

45-metrowe mieszkanie w Warszawie. Elegancka kuchnia, nowoczesny salon!

Autor: Ewa Kozioł
16 lis 2022 13:30

Mieszkanie o powierzchni 45 m² znajduje się na warszawskim Żoliborzu. Jest małe, ale bardzo wygodne. We wnętrzu elegancki, szmaragdowy odcień zieleni piękne łączy się z naturalnym, dębowym drewnem, gołębią szarością, akcentami czerni oraz miedzianą biżuterią. 
  • Nieduże wnętrze jest bardzo wygodnie urządzone. Na 45 metrach mamy salon z kuchnią i jadalnią, sypialnię oraz łazienkę. 
  • Wnętrze łączy elementy stylu industrialnego, ponadczasowego, skandynawskiego designu oraz elegancji typowej dla art déco.
  • Charakterystycznym elementem są w mieszkaniu odważne plamy czerni, wprowadzające nutkę eleganckiego i ponadczasowego klimatu.

Właścicielka mieszkania miała jedno marzenie dotyczące projektu – zielony narożnik. Elegancki, szmaragdowy odcień zieleni pokrywa więc upragnioną sofę. Zdobi także krzesła w jadalni oraz tapicerowane wezgłowie w sypialni. Połączenie zieleni z naturalnym odcieniem dębowego drewna, gołębią szarością, akcentami czerni oraz miedzianą “biżuterią” sprawia, że mieszkanie jest oazą spokoju i wyciszenia. Nietuzinkową aranżację dopełnia przestrzeń, kolor, surowe materiały i meble z duszą.  

Nowocześnie i elegancko 

Mieszkanie mimo niedużego metrażu jest bardzo wygodne. Znajduje się tu część wspólna, a więc salon połączony z jadalnią i kuchnią oraz sypialnia, pełniąca jednocześnie funkcję garderoby i łazienka z wanną. Wnętrze zaprojektowane jest bardzo spójnie. Odnajdziemy tu elementy nieśmiertelnego stylu industrialnego, ponadczasowego, skandynawskiego designu oraz elegancji charakterystycznej dla art déco. Te mariaż jest bardzo udany! Nadaje wnętrzu indywidualnego charakteru i sprawia, że wygląda ono wyjątkowo pięknie.

We wnętrzu szczególną uwagę projektantki poświęciły wykończeniu ściany. Są one zróżnicowane nie tylko kolorystycznie, ale również materiałowo. Większość powierzchni pokrywa farba w kolorze gołębiej szarości. W każdej strefie znajduje się jednak reprezentacyjna ściana, którą ciekawie wyróżniono – ciemniejszym odcieniem w przedpokoju, tapetą z efektem ombre w salonie,  strukturalną mozaiką w łazience czy wzorem z akcentem koloru w sypialni.

Nowoczesna łazienka, przytulna sypialnia

Charakterystycznym elementem są we wnętrzu odważne plamy czerni, wprowadzające nutkę eleganckiego i ponadczasowego klimatu. Jej zastosowanie w projekcie niewielkiej łazienki na płaszczyźnie jednej ściany w otoczeniu kontrastujących, jasnych kolorów stworzyło optyczną głębię, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się większe. Kolekcja małych, czarnych kwadracików o oryginalnej strukturze tworzy efektowną, trójwymiarową mozaikę podkreśloną grą światła i cienia. Szyku dodaje oryginalna, miedziana armatura, a przytulności – dębowe elementy.

Czerń odnajdziemy także w sypialni, która ze względu na niewielki metraż mieszkania, pełni również funkcję garderoby. Zaprojektowano w niej pojemne zabudowy meblowe z miejscem na przechowywanie ubrań, książek oraz innych domowych niezbędników. Jedną z szafek nocnych zastąpił przytulny kącik dla czworonożnego pupila – to także jego sypialnia. Ściana naprzeciwko strefy wypoczynku została podkreślona poprzez kompozycję geometrycznych kształtów, która w oryginalny sposób dynamizuje pomieszczenie.

Projekt wnętrza: Małgorzata Gastoł, Kaja Kowalska, ATUT Architektura Wnętrz, www.atut-aw.pl

Zdjęcia: Paweł Biedrzycki, pracownia Kąty Proste

Zobacz także Nowoczesne wnętrze. Szary salon z białą kuchnią. Piękne mieszkanie dla rodziny!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także