×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
50-metrowe mieszkanie dla rodziny. Szary salon, niebieska kuchnia. Zobacz zdjęcia wnętrza!

50-metrowe mieszkanie dla rodziny. Szary salon, niebieska kuchnia. Zobacz zdjęcia wnętrza!

Autor: Ewa Kozioł
07 maj 2023 19:14
Aktualizacja: 24 maj 2023 20:08

Mieszkanie o powierzchni 49,92 m2 zostało zaprojektowane dla młodego małżeństwa z dzieckiem. Mimo niewielkiej powierzchni urządzone jest wygodnie, funkcjonalnie i niezwykle estetycznie. We wnętrzu dominuje głęboki granat, beż i jasne drewno.

  • W niedużym mieszkaniu najważniejsze było zaprojektowanie funkcjonalnego, wygodnego wnętrza.
  • To wnętrze minimalistyczne z elementami stylu japandi i loftu, w którym przewodnią rolę odgrywają wyraziste kolory.
  • We wnętrzu dominuje głęboki granat i beż, które doskonale uzupełnia naturalne drewno.

Mieszkanie znajduje się w Poznaniu w okolicach Jeziora Maltańskiego. Nie jest duże, ale bardzo wygodnie urządzone. Na powierzchni 49,92 m2 mamy otwartą przestrzeń dzienną łączącą przedsionek, kuchnię i salon, sypialnię oraz łazienkę. Do mieszkania przynależy także balkon o wielkości 6,75 m2. 

Najważniejsze było we wnętrzu zaprojektowanie funkcjonalnej przestrzeni na niewielkim metrażu. Właściciele to bowiem osoby dobrze zorganizowane, które cenią sobie ergonomię i praktyczne rozwiązania. 

Stąd duży nacisk na ukryte przechowywanie na każdym kroku. Idea wykorzystania każdego metra kwadratowego przy jednoczesnym poczuciu czystości form było wyzwaniem, które zdefiniowało bardzo wiele elementów w całym projekcie. Na drugim miejscu był nowoczesny styl i użyte barwy – mówi Adam Jankowski, autor projektu wnętrza.

W mieszkaniu dominuje głęboki granat i beż, czyli kolory, które bardzo spodobały się właścicielom już na pierwszym spotkaniu podczas pracy nad wybieraniem próbek do materialboardu. To kontrastowe zestawienie pięknie łączy się z naturalnym drewnem.

Loftowy regał w salonie

Strefa dzienna stanowi serce mieszkania, w którym główną rolę gra przestrzenny regał w stylu loftowym. Czarne spawane profile pełnią w nim dwie role. Po pierwsze – przysłaniają widok z przedsionka na salon, by stworzyć wrażenie bardziej prywatnej przestrzeni osłoniętej w sposób ażurowy od drzwi wejściowych. Po drugie – regał jest miejscem ekspozycji ulubionych książek, roślin i pamiątek z podróży po świecie. Za regałem znajduje się kanapa oraz aneks z telewizorem. Bliżej wyspy kuchennej stoi dębowy stół jadalniany z litego drewna. Na niewielkiej przestrzeni udało się zmieścić dużo elementów funkcjonalnych i do przechowywania, co sprostało oczekiwaniom właścicieli.

Niebieskie meble w kuchni 

Kuchnia to element ożywiający strefę dzienną poprzez wyrazisty kolor. Granatowe fronty przyciągają wzrok tworząc kontrast dla reszty. Znalazła się tu przestrzeń na półwysep, zabudowę blatu w kształcie litery C oraz miejsce do przechowywania w szafkach górnych i w wysokiej zabudowie. W kuchni mamy także ukrytą pralkę oraz dodatkową szafę na buty i ubrania, która jest dostępna bezpośrednio z przedsionka.

Jasna kolory w łazience

Łazienka została zaprojektowana w stylistyce spójnej ze strefą dzienną. Stąd pomysł na wykorzystanie malowanych frontów w kolorze granatowym w zestawieniu z beżowymi gresami i jasnym drewnem. Detal niedużej łazienki mieszczącej prysznic walk-in oraz umywalkę i wc wzbogaca fragment naturalnych lameli z drewna dębowego. Ambientowe podświetlenia paskami LED dodają wnętrzu odpowiedniego klimatu podczas wieczornych kąpieli.

Dodatki w salonie, w kuchni i jadalni 

Meble gotowe, które architekt wybrał do mieszkania – jak krzesła w jadalni czy narożnik wypoczynkowy – to produkty o wysokiej jakości i nowoczesnej stylistyce, które doskonale uzupełniają styl wnętrza. Kolory naturalne: beże, szarości, brązy – to kolory, które wynikają z jednej palety barw. Pozostałe dodatki takie jak wazony, ozdoby, pamiątki z podróży, książki, donice na kwiaty – to elementy, które właściciele dodali samodzielnie już po wprowadzeniu do mieszkania. Odzwierciedlają one ich charakter i indywidualny styl życia, co dodaje wnętrzu różnorodności.

Materiały zastosowane we wnętrzu

• Naturalny dąb – parkiet, stół, krzesła, fragmenty zabudowy meblowej na wymiar.

• Płyty meblowe malowane na kolor granatowy wg numeru RAL – granat, beż.

• Płyty meblowe imitujące dąb.

• Biel (malowanie tynków), stalowe dodatki (kolor czarny), płytki gresowe imitujące naturalne kamienie (odcienie beżu).

Projekt wnętrza: arch. Adam Jankowski, arch. Kamil Paszek, AMJ studio, www.amjstudio.pl

Zdjęcia: AMJ studio

Zobacz także Małe mieszkanie w Krakowie. Nowoczesna kuchnia i salon. Pięknie urządzone 45 m2!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także