PARTNER PORTALU
50-metrowe mieszkanie. Pomysły na salon, kuchnię i sypialnię!

50-metrowe mieszkanie. Pomysły na salon, kuchnię i sypialnię!

Autor: Ewa kozioł
12 sie 2022 09:57

Jak wygodnie i piękne urządzić 50-metrowe mieszkanie? Jakie kolory, meble czy dodatki wybrać? Zobacz kilka fajnych pomysłów na aranżację salonu, kuchni i sypialni.

  • Trendem w aranżacji salonu są łukowate kształty, które sprawiają, że przestrzeń jest ciekawa i przytulna.
  • Kuchnia jest sercem domu, zatem powinna być stylowa, ale przede wszystkim praktyczna.
  • Sypialnia to miejsce przeznaczone do relaksu i odpoczynku, więc jego najważniejszym punktem jest oczywiście łóżko.
  • Modny powrót do natury można zauważyć również w łazienkach.

Mieszkanie ma być naszą oazą, ucieczką od zmartwień i problemów, więc powinno być urządzone tak, byśmy czuli się w nim dobrze. – Ostatnio motywem przewodnim w aranżacji wnętrz jest powrót do natury, przejawiający się w kolorach, wzorach i materiałach. Bardzo ważne są także wielofunkcyjność i przestrzenność. 50 mkw. to standardowy metraż, który pozwala na stworzenie ciekawych i funkcjonalnych przestrzeni – mówi Tomasz Bednarek, pracownik dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

Salon w bloku

Salon to główne pomieszczenie w mieszkaniu i to tam spędzamy najwięcej czasu. Dzisiaj dużo osób pracuje zdalnie, więc pomieszczenie to często pełni też funkcję biura. Przestrzeń do pracy można łatwo oddzielić ażurowymi regałami, cienkimi ściankami czy modnymi ostatnio przepierzeniami. Trendem w aranżacji salonu są łukowate kształty, które sprawiają, że przestrzeń jest ciekawa i przytulna. Dobrze będą się również prezentować dodatki w stylu retro, które dodadzą koloru.

Projekt: Karolina Poniatowska, KOKA pracownia. Zdjęcie: Mikołaj Dąbrowski

Kuchnia w bloku

Kuchnia jest sercem domu, zatem powinna być stylowa, ale przede wszystkim praktyczna. W nowym budownictwie kuchnie zazwyczaj połączone są z salonem, co powiększa przestrzeń oraz stwarza możliwość zamontowania modnej wyspy kuchennej, pełniącej również funkcję stołu. Warto wybrać praktyczne i modne materiały takie jak konglomerat, granit czy drewno egzotyczne. W tym roku w kuchni królują biel, zieleń, czerń oraz granat.

Projekt: Studio Projekt. Zdjęcie: Foto&Mohito, Welcome Apartment

Sypialnia w bloku

Sypialnia to miejsce przeznaczone do relaksu i odpoczynku, więc jego najważniejszym punktem jest oczywiście łóżko. W wyborze łóżka nie powinniśmy iść na kompromis – ma być duże i wygodne, nawet jeśli oznaczałoby to, że zajmuje większość miejsca. W modzie są niewysokie, proste łóżka z drewna. Dekoracyjne plecione zagłówki o ciekawych kształtach czy welurowa tapicerka również cieszą się popularnością.

Projekt i zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

– W Polsce jest coraz więcej rodzin w modelu 2+1, dlatego mieszkania 3-pokojowe cieszą się taką popularnością – mówi Tomasz Bednarek. – Zdarza się jednak, że rodziny z dwójką dzieci również decydują się na trzy pokoje. Wtedy rodzice stają przed wyzwaniem urządzenia funkcjonalnego pokoju dla dwójki dzieci. Dobrym rozwiązaniem są łóżka na antresoli, które pozwalają łatwo oddzielić część sypialną od części do zabawy i nauki. Jest to stylowe urozmaicenie, a wspinanie się na łóżko po drabince to dodatkowa frajda dla dzieci.

Łazienka w bloku

Modny powrót do natury można zauważyć również w łazienkach. Naturalne materiały jak kamień, drewno czy ceramika, w połączeniu z kwiatowymi i tropikalnymi wzorami, prezentują się bardzo elegancko. Popularnością cieszą się ostatnio również meble modułowe, które pozwalają nawet na małym metrażu zagospodarować dużo przestrzeni do przechowywania, która w łazience jest niezbędna.

Projekt: Monika Wierzba-Krygiel. Zdjęcie: Hania Połczyńska

Zobacz Piękne 65-metrowe mieszkanie we Wrocławiu. Niebieska kanapa, biała kuchnia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także