50-metrowe mieszkanie w Poznaniu. Białe wnętrze. Ale piękne!

50-metrowe mieszkanie w Poznaniu. Białe wnętrze. Ale piękne!

Autor: Ewa Kozioł
04 lut 2022 17:53

Mieszkanie o powierzchni 48 metrów kwadratowych znajduje się w Poznaniu. W prostym, minimalistycznym wnętrzu króluje biel. Ciepłe drewno i jasne szarości doskonale dopełniają piękną aranżację.

Mimo niedużej powierzchni mieszkanie jest bardzo wygodne i funkcjonalne. Dobrze zaplanowano i wykorzystano tu całą dostępną przestrzeń. Na 48 metrach kwadratowych znajduje się salon połączony z aneksem kuchennym, sypialnia pełniąca funkcją gabinetu oraz łazienka. Otwarta strefa dzienna daje możliwość wspólnego spędzania czasu w gronie rodziny czy znajomych. Została podzielona na trzy strefy. Jest tu miejsce na jadalnię z wygodnym stołem, na odpoczynek na komfortowej kanapie i fotelach oraz przestrzeń na przygotowanie posiłków, gotowanie czy inne kuchenne prace. 

Wnętrze zaprojektowano prosto, minimalistycznie. Ilość faktur, kolorów i wyposażenia ograniczono do niezbędnego minimum. Króluje tu biel, obecna na ścianach, meblach, krzesłach i dodatkach, która doskonale łączy się z jasnymi szarościami widocznymi na podłodze czy na kanapie. Oba kolory nadają przestrzeni lekkości, świeżości i subtelności. Dzięki nim wnętrze wydaje się także większe niż jest w rzeczywistości, optycznie je bowiem powiększają. Urozmaiceniem kolorystycznym na tle szaro-białych ścian i mebli są soczyste liście monstery oraz delikatny beż naturalnego drewna jesionowego. Każdy element w wystroju wnętrza tworzy spójną, dobrze połączoną całość. Biel, szarości i drewno przenikają się, uzupełnią i tworzą przestrzeń przyjazną do zamieszkania. 

W salonie na uwagę zasługują techniczne, wspornikowe półki z metalowej kratki, które wyglądają bardzo oryginalnie i wprowadzają nutkę industrialnego charakteru do wspólnej strefy dziennej. Dają one także możliwość dowolnego kształtowania otwartej przestrzeni magazynowej między wiszącymi szafkami. Półki można dowolnie przestawiać i uzupełniać innymi systemowymi elementami wyposażenia. Jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, szczególnie w niedużych wnętrzach, gdzie cenny staje się każdy centymetr przestrzeni. 

W sypialni, podobnie jak w salonie i w kuchni, dominują jasne kolory, które doskonale powiększają przestrzeń. Biel i szarości na ścianach doskonale ociepla drewniana podłoga. Wnętrze jest jednak nie tylko estetyczne, ale i wygodne. W sypialni projektant zaplanował dużą, pojemną szafę z białymi frontami, które wyglądają bardzo lekko i świetnie wpisują się w cały wystrój. 

W łazience znajduje się wygodna, otwarta kabina prysznicowa szafli z umywalką podblatową oraz wisząca miska ustępowa. Lustra znajdziemy także w przedpokoju. Architekt niewielki przedpokój optycznie powiększył bowiem ścianą luster z ukrytymi drzwiami do łazienki. 

Autor projektu: Projekt: ENDE marcin lewandowicz, www.ende.com.pl

Zdjęcia: Przemysław Turlej

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także