×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
50-metrowe mieszkanie w Warszawie. Kuchnia z jadalnią, nowoczesny salon!

50-metrowe mieszkanie w Warszawie. Kuchnia z jadalnią, nowoczesny salon!

Autor: Ewa Kozioł
05 gru 2022 12:36

Mieszkanie o powierzchni 49 m² znajduje się na warszawskiej Woli. Jest nieduże, ale bardzo wygodnie urządzone. We wnętrzu pięknie łączą się elementy stylu nowoczesnego, nadmorskiego hampton i eleganckiego vintage. Tworzą wyjątkową aranżację!

  • 49-metrowe mieszkanie urządzone jest funkcjonalnie, wygodnie i niezwykle estetycznie.
  • We wnętrzu odnajdziemy elementy stylu nowoczesnego, delikatnego, nadmorskiego hampton, ponadczasowego industrialu oraz eleganckiego vintage.
  • Mimo zróżnicowanych funkcji i charakteru wszystkie pomieszczenia są ze sobą spójne. 

Lekkość, funkcjonalność i geometria – te trzy kryteria przyświecała projektantkom przy kreowaniu 49-metrowej przestrzeni, w której miała zamieszkać para miłośników gotowania i literatury. Unikatowy klimat udało się uzyskać dzięki połączeniu elementów wielu stylów – delikatnego, nadmorskiego hampton, nowoczesnego, ponadczasowego industrialu oraz eleganckiego vintage. Metodycznie powielanym elementem są we wnętrzu geometryczne, czarne linie opraw oświetleniowych, które stanowią biżuterię każdej strefy. Mimo zróżnicowanych funkcji i charakteru wszystkie pomieszczenia są ze sobą spójne. Łączą je nie tylko nawiązania kolorystyczne, lecz także przenikające się motywy i konsekwencja stosowanych rozwiązań projektowych.

Regał w salonie, kolor błękitny w kuchni

Strefą spajającą obie pasje domowników jest salon z aneksem kuchennym. Serce pokoju dziennego stanowi monolityczny, wtopiony w ścianę regał z licznymi, nieregularnymi wnękami, które bez problemu pomieszczą obszerną kolekcję książek, zdjęć oraz ceramiki.

Naprzeciwko domowej biblioteki znajduje się bajecznie błękitna kuchnia. Fronty w kolorze bezchmurnego nieba korespondują z identycznym odcieniem równoległej ściany, dzięki czemu zyskujemy poczucie jedności i spójności całego pomieszczenia. Kącik jadalniany znajduje się bezpośrednio za półwyspem kuchennym. Zastosowanie trzech różnych typów krzeseł przy jednym stole w niekonwencjonalny sposób urozmaica aranżację. Dodatkową atrakcją pomieszczenia jest ściana za telewizorem wykonana z dociętych do kształtu, laminowanych płyt.

Szary zagłówek w sypialni

Motyw dynamicznych linii pojawia się także w sypialni. W nieregularny sposób przecinają one całą ścianę, a dzięki zastosowaniu jednolitego koloru, subtelny rysunek podkreślony jest przez grę światła i cienia. Wzór skośnych linii został zastosowany również na wezgłowiu łóżka. Z uwagi na niewielkie gabaryty pomieszczenia, zagłówek pełni funkcję szafek nocnych. Pogłębiony blat służy nie tylko do odłożenia nocnej lektury, czy ekspozycji ozdób, lecz skrywa w sobie gniazda elektryczne typu lift-box, umożliwiające wygodne ładowanie telefonu. Wielofunkcyjność została przypisana także szafie – widziany z perspektywy łóżka bok zdobią półki na książki.

Kabina prysznicowa w łazience

Kolorystyka łazienki jednoznacznie nawiązuje do strefy dziennej oraz aneksu kuchennego. Gładki błękit ścian i zabudowy meblowej płynnie łączy się z szarością strukturalnych płytek. Dużą atrakcję stanowi lustro, które zdaje się wnikać w ścianę. W łazience zaplanowano nie tylko oświetlenie użytkowe, lecz również niezależne światło klimatyczne, doświetlające wnękę pod szafkami i rzucające subtelną poświatę zza sufitu podwieszanego.

Szafa w przedpokoju

W przedpokoju dominuje minimalizm i czystość formy. Pomalowane na kolor ściany drzwi z ukrytą ościeżnicą tworzą jednolitą, gładką powierzchnię, nadającą wnętrzu nowoczesnego charakteru. Rolę oświetlenia pełni listwa LED, która prostą linią przecina oś sufitu podwieszanego i prowadzi do dalszej części mieszkania.

Projekt wnętrza: Małgorzata Gastoł, Kaja Kowalska, ATUT Architektura Wnętrz, www.atut-aw.pl

Zdjęcia: Paweł Biedrzycki, pracownia Kąty Proste

Zobacz także Mieszkanie dla rodziny. Nowoczesny salon, elegancka kuchnia. Piękne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także