×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
53-metrowe nowoczesne mieszkanie dla pary. Zielona ściana robi wrażenie!

53-metrowe nowoczesne mieszkanie dla pary. Zielona ściana robi wrażenie!

Autor: Justyna Łotowska
18 gru 2020 08:38

Mieszkanie w stanie deweloperskim, o powierzchni 53 metrów, zostało kupione przez młode małżeństwo pracujące w branży IT. Architekci wnętrz - Paulina Zwolak i Jakub Nieć z pracowni Projektyw - wprowadzili do projektu sporo zmian, a niektóre z nich wiązały się nawet z przesuwaniem ścian, by na niewielkim metrażu pomieścić jak najwięcej funkcji.

- Przyszłym mieszkańcom zależało przede wszystkim właśnie na funkcjonalności. Ponieważ są fanami nowych technologii, chcieli także, aby we wnętrzu mocno obecne były elementy domu inteligentnego. Dlatego mamy tu mocno rozbudowaną instalację elektryczną, która steruje oświetleniem, zasłonami czy ogrzewaniem podłogowym za pomocą smartfona - mówi autorka projektu, Paulina Zwolak z pracowni Projektyw. 

Pokój dzienny - ciekawy pomysł na ścianę z telewizorem

W niewielkim salonie uwagę zwraca przede wszystkim nietypowe wykończenie ściany za telewizorem. Znalazły się na niej panele podłogowe (marka Quick-Step), takie same, jakimi wykończono podłogę. Inwestorom zależało na praktycznej i odpornej podłodze, stąd decyzja o panelach. Panele na ścianie stanowią wizualne przedłużenie podłogi, a rozwiązanie to optycznie powiększyło niewielkie pomieszczenie. 

Największą ozdobą mieszkania jest na pewno zielona ściana z prawdziwych roślin. Aby ją zamontować potrzebna była specjalna konstrukcja, a do ściany dodatkowo wykonano podłączenia wod-kan. Ale trud się opłacił i ściana z żywych roślin (wykonanie - firma Juko Design) robi kapitalne wrażenie! 

Aneks kuchenny w nowoczesnym stylu

Zabudowa kuchenna wykonana została w kształcie litery L, w eleganckiej biało-czarnej kolorystyce. Front mebli kuchennych to lakierowany mdf, czarny w przypadku szafek górnych, biały - w przypadku dolnych. Ścianę nad blatem wykończono błyszczącą mozaiką (Midas), sam blat to ciemny granit. 

Ta sama efektowna mozaika zdobi też ściany w niewielkiej nowoczesnej łazience, gdzie towarzyszy szarym płytkom Limone Town Grey.  

Z kolei w małej sypialni z bardzo funkcjonalnie zaprojektowaną zabudową meblową warto zwrócić uwagę na kolorową tapetę na ścianie za łóżkiem - to piękny akcent, który dopełnia aranżacji tego niewielkiego pokoju. 

Projekt wnętrza: Paulina Zwolak i Jakub Nieć z pracowni Projektyw
Zdjęcia: Jakub Dziedzic

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także