60-metrowe mieszkanie w Warszawie. Piękne i bardzo wygodne wnętrze!

60-metrowe mieszkanie w Warszawie. Piękne i bardzo wygodne wnętrze!

Autor: Ewa Kozioł
05 kwi 2022 17:29

Mieszkanie o powierzchni 64 metrów kwadratowych idealnie spełnia potrzeby młodego małżeństwa. We wnętrzu dominuje styl współczesny, który charakteryzuje się wyrazistością, przejrzystością, przestrzennością i minimalizmem. Praktyczność i efektywność wykorzystywanych elementów dodaje przestrzeni charakteru.


Mieszkanie o powierzchni 64 metrów kwadratowych znajduje się na warszawskim Mokotowie w nowoczesnym apartamentowcu. We wnętrzu zaplanowano wyrazistą łazienkę, charakterystyczny salon z kuchnią, łagodną i spokojną sypialnię oraz pokój stworzony z myślą o pracy.

– Właściciele zgłosili się do naszego biura na etapie poprawek deweloperskich, aby wnętrze zyskało układ funkcjonalny dopasowany do ich stylu życia. Po kilku miesiącach i folderach inspiracji powróciliśmy do projektu, który zdominowały kolory i subtelne łuki integrujące całe mieszkanie – opowiada Mariola Kowalska ze Studia Rysik.

Styl i kolor we wnętrzu

W mieszkaniu dominuje styl współczesny. Charakteryzuje się on wyrazistością, przejrzystością, przestrzennością i minimalizmem (chociaż nie dotyczy to na pewno koloru). Praktyczność i efektywność wykorzystywanych elementów dodaje wnętrzu charakteru. Właściciele nie bali się kolorów. Głównym motywem w całym mieszkaniu są więc odważne barwy z wyrazistymi elementami.

– Inwestorzy zdecydowali się na taką stylistykę i kolor, ponieważ są młodymi przebojowymi ludźmi, którzy nie boją się takich rozwiązań. Co więcej, to właśnie inwestorzy namawiali nas do stworzenia każdego pomieszczenia w innych, aczkolwiek pasujących do siebie kolorach. Moodboardy wykonane przez nas na etapie doboru kolorystyki były niczym obrazy. Była to fantastyczna praca z materiałami oraz niesamowite wyzwanie. Mieszkanie miało przecież zachować harmonię i balans – podkreślają projektanci ze Studia Rysik.

Aranżację wnętrza pięknie dopełniają dodatki, które w większości wybrali sami właściciele. Większość z nich jest prosta, klasyczna i ponadczasowa. – Inwestorzy nie chcieli mieć rzeczy, które jedynie wyglądają – postawili głównie na funkcjonalność. Stwarza to wrażenie, że wnętrze jest bardziej ‘surowe’ jednak jest to przemyślany zabieg. Wyjątkiem są tu obrazy, jakby skrojone na miarę. Obrazy są tu wnętrzem, a wnętrze jest w nich – dodają architekci. 

Wygodny układ pomieszczeń

Wnętrze ma bardzo wygodny układ. Na etapie deweloperskim wprowadzone zostały bowiem zmiany, które pozwoliły uwzględnić wszystkie potrzeby przyszłych mieszkańców. Jedną z najważniejszych było posiadanie garderoby. 

Centralne pomieszczenie zajmuje w mieszkaniu salon, który połączony z kuchnią tworzy spójną całość. Dominują tu odcienie zieleni doskonale połączone z drewnem. Wyjątkowy charakter pomieszczeniu nadaje duży narożnik ze specjalnie postarzanej skóry oraz marmurowe wykończenie głównej ściany w kuchni. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest połączenie wyspy kuchennej i stołu, który pełni rolę wygodnej jadalni. 

Sypialnia to miejsce odpoczynku i spokoju z wyjątkowym klimatem. Królują tu stonowane kolory, biel i naturalne materiały. Właściciele są alergikami, więc wszystkie przedmioty mogące uczulać nie spełniłyby tu swojej funkcji. Po dwóch stronach zagłówka zawisły lustra, które dodatkowo odbijają światło z wiszących lamp.

Łazienka to najbardziej charakterne pomieszczenie w całym mieszkaniu. Ceglana czerwień, pomarańcz ściany w połączeniu z białą zabudową nadają mu niepowtarzalny wygląd. Na życzenie inwestorów w łazience znajduje się duża, wygodna wanna, która dzięki szklanemu parawanowi może pełnić również funkcje prysznica.

Autorzy projektu: Mariola Kowalska, Gosia Kozieł, Filip Szutkowski, Studio Rysik, www.studiorysik.pl

Zdjęcia: Studio Rysik

Zobacz także Eleganckie wnętrze. Nowoczesne i klasyczne. Piękne mieszkanie w Warszawie!

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także