×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
62-metrowe mieszkanie. Elegancki salon, nowoczesna kuchnia. Pięknie urządzone!

62-metrowe mieszkanie. Elegancki salon, nowoczesna kuchnia. Pięknie urządzone!

Autor: Ewa Kozioł
21 marz 2023 20:33
Aktualizacja: 28 marz 2023 09:39

Mieszkanie o powierzchni 62 m2 znajduje się w Krakowie blisko parku podgórskiego. Zaprojektowane zostało dla młodego lekarza i naukowca. Mieszkanie urządzone jest w stylu eklektycznym – z jednej strony geometryczne i minimalistyczne z drugiej klasyczne.

  • Mieszkanie ma wygodny układ wnętrza, który doskonale spełnia potrzeby i oczekiwania pana Damiana.
  • Biel, beże i szarości doskonale łączą się we wnętrzu z czernią i z różnymi odcieniami drewna, tworząc niezwykle udaną kompozycję aranżacyjną. 
  • W pomieszczeniach nie brakuje dekoracji na ścianach, tkanin w naturalnych kolorach oraz złotych dodatków, które dodają charakteru i szyku.

62-metrowe mieszkanie ma bardzo wygodny układ wnętrza. Znajduje się tu przedpokój, salon z jadalnią i wydzieloną kuchnią, sypialnia, gabinet oraz łazienka. Aby, jednak spełnić wszystkie marzenia właściciela architekt musiał w pierwotnym układzie wprowadzić kilka niełatwych zmian. Największym wyzwaniem było umieszczenie w łazience zarówno prysznica, jak i wanny.

– Pamiętam jak inwestor przyszedł na pierwsze spotkanie. Po przedstawieniu układu, w którym pokazaliśmy mu, że w łazience mieszczą się obydwie te funkcje powiedział: to było moje marzenie, tak tylko powiedziałem, że chciałbym prysznic i wannę, ale w życiu nie pomyślałem, że to się uda – opowiada architekt Paweł Ślęzak. Udało się, dzięki przesunięciu części ścian w pokojach i zrobieniu wnęki prysznicowej w dawnym, dość dużym przedpokoju. W sypialni zaś przesunięcie drzwi do środka pomieszczenia pozwoliło uzyskać fajną przestrzeń na szafę wnękową. 

Jasne kolory, czerń i drewno we wnętrzu

Wnętrze urządzone jest w stylu eklektycznym – z jednej strony geometryczne i minimalistyczne z drugiej klasyczne. Biel, beże i szarości doskonale łączą się z różnymi odcieniami drewna, tworząc niezwykle udaną kompozycję aranżacyjną. Dodatek czerni w takim otoczeniu prezentuje się wyjątkowo elegancko. Nie brakuje tu także dekoracji na ścianach, tkanin w naturalnych kolorach oraz złotych dodatków, które dodają przestrzeni charakteru i szyku.  

– Pan Damian przyszedł z założeniem, że nie wie, jak długo będzie tu mieszkał dlatego nie chce wydawać zbyt wiele na wykończenie. Koniecznie chciała jednak mieć w salonie oraz w pozostałych pokojach drewnianą podłogę. Spełniliśmy też to marzenie. Postawiliśmy na jasne, bielone drewno, które stanowi świetne tło do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Nadało mu przy tym lekkości – podkreśla Paweł Ślęzak

Jadalnia w salonie, mini bar w kuchni

Salon od kuchni oddziela niepełna ściana, która łączy w sobie kilka funkcji. Od strony kuchni, zaraz przy wejściu, znajduje się tu kącik kawowy, dalej zaś zabudowa meblowa. Przy ściance od strony kuchni mamy również dodatkowy blat roboczy, płynnie przechodzący w mini bar, przy którym można usiąść i zjeść śniadanie lub napić się kawy. Blat widoczny jest od strony salonu, lewituje nad podłogą i koresponduje ze stołem. To zabieg, który pomaga właścicielowi w utrzymaniu relacji z gośćmi. Ściana od strony salonu jest natomiast miejscem przeznaczonym na telewizor.

Kuchnia urządzona została prosto i minimalistycznie. Właścicielowi zależało na stosunkowo dużej ilości blatu i miejsca do przechowywania, ze względu na pasję do gotowania. Dolne szafki w kolorze drewna, biała mozaika z detalem czarnej fugi oraz białe górne szafki, pozwoliły uzyskać ponadczasową, ale nie nudną przestrzeń kuchenną.

Szare łóżko i kącik do czytania w sypialni

Sypialnia to przestrzeń kontrastów. Główna ściana za łóżkiem została podzielona na dwie części – antracytową i białą. W kolorze antracytu jest również część sufitu oraz szafa wnękowa wykonana na zamówienie. Linie sufitu i szafy łączą się w tym samym punkcie, co nadało wnętrzu harmonię i porządek.

Ciekawym elementem jest w sypialni siedzisko pod oknem, będące przyjemnym kącikiem do czytania. To jedno z ulubionych miejsc pana Damiana. Właściciel ma tu wszystko, czego potrzebuje podczas chłodnych i długich wieczorów. Książka i odpowiednie światło do czytania, sprawiają, że wieczory stają się magiczne. 

Wanna i kabina prysznicowa w łazience

– Urządzanie łazienki tak jak wspomniałem była sporym wyzwaniem, jeśli chodzi o funkcję, ale udało się – mówi architekt. Poza osobną wanną i prysznicem, mamy tu spory blat wykonany z białego konglomeratu, pod którym ukryta została pralka. W łazience dominują jasne kolory, które optycznie powiększają pomieszczenie. Przytulności dodają wnętrzu elementy w odcieniach drewna, a charakteru czarne dodatki i armatura. 

Projekt wnętrza: Paweł Ślęzak, pracownia Architaste, www.architaste.com.pl

Zdjęcia: Dominika Wilk, www.dominikawilk.pl 

Zobacz także 64-metrowe mieszkanie dla rodziny. Szary salon, biała kuchnia. Zobacz wnętrze po remoncie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także