×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
64-metrowe mieszkanie dla rodziny. Szary salon, biała kuchnia. Zobacz wnętrze po remoncie!

64-metrowe mieszkanie dla rodziny. Szary salon, biała kuchnia. Zobacz wnętrze po remoncie!

Autor: Ewa Kozioł
06 marz 2023 10:33

Mieszkanie o powierzchni 64 m2 znajduje się w bloku z wielkiej płyty na warszawskim Tarchominie. Przeszło generalny remont, aby spełnić potrzeby trzyosobowej rodziny. Teraz wnętrze jest wygodne, nowoczesne i ma dobrze wykorzystaną przestrzeń.

  • Mieszkanie ma bardzo wygodny układ wnętrza dostosowany do potrzeb trzyosobowej rodziny.
  • Salon został połączony z kuchnią i jadalnią, dzięki czemu przestrzeń wspólna jest otwarta i funkcjonalna. 
  • W niedużym mieszkaniu znajdują się pojemne zabudowy meblowe, które zostały dopasowane do indywidualnych potrzeb mieszkańców.

Projekt przebudowy 64-metrowego mieszkania w bloku z wielkiej płyty na warszawskim Tarchominie zakładał maksymalne i jak najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Priorytetem projektu była funkcjonalność przechowywania oraz dobra organizacja wszelkiego rodzaju skrytek i schowków. Charakter pomieszczeń zdefiniowały więc duże płaszczyzny wielofunkcyjnych mebli.

Celem przebudowy było także wprowadzenie dużej otwartości przestrzeni wspólnej, co udało się osiągnąć przez połączenie kuchni, jadalni i salonu. Podział funkcjonalny tej części określa zabudowa wydzielająca część kuchenną od dziennej. Płynnie przechodzi w mebel z wnęką na sprzęt RTV, połączony z regałem powyżej. 

Układ wnętrza

Spore, lecz ciasne mieszkanie wymagało ingerencji w układ funkcjonalny. Trzeba go był bowiem  dopasować do potrzeb każdego z domowników. Architekci powiększyli przestrzeń wspólną przez usunięcie ściany działowej między kuchnią a salonem. Głównym elementem definiującym nowy podział stref jest wielkogabarytowy mebel zintegrowany ze ścianką od strony blatu. Wydziela on część kuchenną od dziennej, płynnie przechodząc w zabudowę z wnęką na sprzęt rtv, połączoną z regałem powyżej.

Usunięcie ścianki działowej części sanitarnej pozwoliło na stworzenie w sypialni niezbędnego dla inwestora aneksu do pracy. Został on wyposażony w blat z gniazdami systemowymi, zamykane górne i boczne szafki na sprzęt. Zastosowana paleta szarości wyodrębnia tę funkcję od jasnej części sypialnej. Powiększona sypialnia została natomiast zdefiniowana przez jasną, wielkoformatową zabudowę stolarską na pełną wysokość i szerokość pomieszczenia, uwzględniając funkcjonalną, drewnianą wnękę na łóżko z bocznymi półkami. 

Dominująca w łazience biel ma na celu optyczne powiększenie niedużego pomieszczenia. Gładką płaszczyznę zabudowy stelaża wc, z wydzielonymi frontami bocznych skrytek i wiszących półek, uzyskano dzięki zastosowaniu impregnowanej płyty MDF. Ta sama płyta znajduje się także na obudowie wanny. Charakterystyczną fakturę na ścianie przy wannie stanowią trójwymiarowe, geometryczne płytki z kolekcji Wow Design, dodające plastycznego detalu stonowanej łazience. 

Strefa wejściowa do mieszkania została natomiast wyposażona w wielkoformatową zabudowę stolarską na pełną wysokość i szerokość ściany.

Zabudowy meblowe

W niedużym mieszkaniu wszystkie zabudowy meblowe zostały dopasowane do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Mamy w nich miejsce na przechowywanie oraz podłączenie urządzeń AGD (odkurzacz, żelazko) wbudowaną w szafę deskę do prasowania czy kosze na pranie zintegrowane z szafką w łazience. Dla najmłodszego mieszkańca projektanci zaplanowali przeszklone, łatwo dostępne szuflady na owoce, zachęcające do sięgania po zdrowe przekąski.

Projekt wnętrza: mgr inż. arch. Małgorzata Zbierska, mgr inż. arch. Emilia Schudy, monarchia.design, www.monarchia.design

Zdjęcia: Maciej Dydyński, Emilia Schudy, Małgorzata Zbierska

Zobacz także Dom dla rodziny. Nowoczesny salon, elegancka kuchnia. Piękne wnętrze!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także